И ТИЕ НЕ СЕ СОВРШЕНИ: Целулитот на познатите ѕвезди (ФОТО)

Секојдневно сме преплавени со фотографии на познатите ѕвезди кои тие ги објавуваат на социјалните мрежи и на кои изгледаат совршено.

Но во реалноста тие не се секогаш совршени.

Еве неколку фотографии од светските ѕвезди на кои не успеале да ги „фотопшопираат“ своите недостатоци.

Иги Азалеја/Profimedia
Кејт Мос/Profimedia
Ума Турман/Profimedia
Ким Кардашијан/
Profimedia
Леди Гага/Profimedia
Рита Ора/Profimedia
Серена Вилијамс/
Profimedia
Џенифер Лопез/
Profimedia

Слични објави

Зошто токму јајцето е симбол на Велигден – ова треба да го знаат сите христијани

Igor

Само бидете упорни: Домашен пилинг од кафе кој гарантирано го елиминира целулитот!

Igor

Четири точки на телото каде парфемот најдолго трае

Igor

Промени во урината кои укажуваат на проблем

Igor

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Igor

Како да познаете дали имате брз метаболизам?

Igor

Остави Коментар

оне × два =

Слични објави

ПРОНАЈДЕТЕ ГО СВОЈОТ СТИЛ: Како да ги изберете совршените очила за сонце?

Igor

Благодарение на неверојатниот изглед Наташа Ли стана една од најпознатите Русинки на светот! (ФОТО)

Еспресо

5-минутни вежби за совршено обликуван задник (ВИДЕО)

Igor

Меланија Трамп на удар на јавноста поради редизајнот на култната Градина на розите на Џеки Кенеди (ФОТО)

Еспресо

Како да престанете да ги грицкате ноктите

Igor

МОМЦИТЕ ГО КАЖАА СВОЕТО: Дали сакаат гласни или тивки девојки во кревет?

Igor