Фризура која секогаш е во тренд – Еве како да ја направите! (ВИДЕО)

Со доаѓањето на топлите денови, на градските улици се повеќе среќаваме жени кои својата коса, без оглед дали таа е средна или долга, ја плетат во романтични плетенки.

Токму плетенките се една од фризурите кои буквално никогаш нема да излезат од мода, а нивните корени се длабоки во историјата бидејќи плетенки плетеле и жените од средниот век.

Оние денови кога сме во гужва и миењето на косата не ни е прироритет, а надвор е неверојатно топло, плетенките се најдобриот избор бидејќи ќе ви овозможат убав изглед а притоа и на вашата глава нема да и биде толку топло, а и вашиот врат ќе биде заштитен од потење.

Доколку сакате да го промените репчето или пак ви здодеала и популарната летна пунџа, ви нудиме одличен туторијал за беспрекорно убави плетенки, погледнете…

 

Слични објави

Овој рецепт го користат и манекенките: Рамен стомак за само три дена

Igor

Зелена маска која ќе ви го освежи изгледот

Igor

Ева Лонгорија во МОДЕЛ НА ПАНТОЛОНИ кои ќе ја одбележат есенската и зимската сезона (ФОТО)

Igor

Десет едноставни фризури за секој ден (ВИДЕО)

Слободен Печат

Антонио Бандерас има големи планови за својот мјузикл!

Igor

Овој фотограф ја има најубавата работа: Ги слика најжешките Македонки (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

8 − 7 =

Слични објави

Три начини како да се релаксирате во овој период

Еспресо

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Еспресо

Бејкинг-техниката за шминкање која ќе ве воодушеви!

Igor

Жирито во шок: Топ 10 најдобри аудиции во светот (ВИДЕО)

Igor

5 највалкани производи што ги јадеме секој ден!

Еспресо

Есенска рутина: Што треба да промените во вашата нега на кожа

Igor