Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Еден од најпопуларните трикови за полни усни е нивното исцртување со моливче, потоа нанесување кармин и негово потенцирање со сјај за усни.

Но, дали сте помислиле дека уште подобар ефект ќе добиете со сенка за очи? Овој трик за полни усни веќе го користат и Кајли Џенер, Ешли Грејем, Кејт Босворт и Рози Хантингтон-Вајтли, а доаѓа од нивната шминкерка Кејти Џејн Хаџс.

Таа со четкичка за нанесување хајлајтер на рабовите на усните нанесува мат кафеава сенка за очи, со која креира контура половина милиметар над природната линија на усните.

Потоа се применува стандардната постапка за шминкање на усните. Овој трик го применила и за шминката на Ешли Грејем за Мет галата во Њујорк.

Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Слични објави

Како да се ослободите од брчките на вратот и градите? (ВИДЕО)

Igor

Маска со кафе за сјајна и мека коса

Igor

Опасни преносители на бактерии од чантичката за шминка

Слободен печат

Избегнете ги овие 5 ГРЕШКИ: Бричот може да биде ваш лојален сојузник за бикини-зоната

Igor

Како да ги смирите вознемирените деца во изолација или карантин?

Еспресо

Се сеќавате на Борат? Никој не може да го препознае, а ниту на вас нема да ви успее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

единаесет + шест =

Слични објави

Пилинг за тело од состојки кои сите ги имаме дома

Igor

ОВА Е СОВРШЕН ДЕЛОВЕН СТАЈЛИНГ: Амал Клуни им одржа модна лекција на сите дами (ФОТО)

Igor

Ким Кардашијан позираше со синот, а сите погледи водат кон нејзиниот задник! (ФОТО)

Еспресо

Јадете барем една порција салата дневно: Здравите навики се многу важни!

Еспресо

Д-р Ирена Витановска: Дебелината е голем проблем, но и диетите се само со краток ефект

Еспресо

Зошто вашите трепки изгледаат многу лошо?

Igor