Домашен сапун кој ги отстранува сите влакна, заборавете на восокот и бричевите (РЕЦЕПТ)

Сигурно многу дами мака мачат со отстранувањето на влакната од телото, а овој трик ќе им помогне на многу едноставен начин да го решат овој проблем.

Потребно ви е:

– 1/4 шолја алое вера гел
– 1/4 течен кастилен сапун (Pure Castile Soap), лесно ќе го најдете во некои аптеки или продавници кои продаваат разни видови на природни сапуни и купки
– 1 лажица бадемов или алое вера гел
– 1/4 шолја топла дестилирана вода
– Етерични масла по желба, неколку капки
– Пластично шише од течен сапун

Подготовка:

Наведените состојки измешајте ги и префрлете ги во шишенцето.

Водете сметка да го протресете шишето пред секое користење, а се советува да го користите додека се туширате.

Овој сапун препорачливо е да го користите два месеци.

Слични објави

Детоксикација на телото со јаболка

Igor

3 најдобри трикови со кои ќе го спасите мебелот со гребнатини

Igor

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса! (РЕЦЕПТ)

Igor

asdasda

Igor

Нозете и задникот ви се слабата точка? Еве како да ги затегнете (ВИДЕО)

Igor

Бразилките може водат да им носат: Ова се Македонките со најдобри задници на Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

15 − 1 =

Слични објави

Постојано е во вашите раце, а повалкана е од мобилниот и ВЦ школката заедно

Еспресо

Одличен предлог за денешниот ручек: Пикантни крцкави крилца од рерна (РЕЦЕПТ)

Igor

Среќата најмногу зависи од нас самите: 10 работи кои се потребни за среќа!

Еспресо

Како да одберете совршени праски?

Еспресо

Овие 10 работи не треба да ги перете во машина за садови

Igor

Здравјето влегува преку устата: Колку овошје, а колку зеленчук треба да јадеме секој ден?

Igor