Дали и вие вака ја сушите вашата коса? Ви нудиме одличен трик!

Постојат големи шанси дека вашата рутина за сушење на косата е следнава: Исушете ја што побрзо и излезете, но ние ви нудиме одличен трик.

Но, има еден дел кој веројатно го заборавате и кој може драстично да го подобри изгледот на вашата коса и квалитетот на влакната, како и да го спречи делењето и оштетувањето на врвовите.

Во продолжение прочитајте за што станува збор и зошто е важно да ги потрошите тие дополнителни 30 секунди на овој трик.

Што треба да направите: Исушете ја косата како што го правите тоа вообичаено. Во оној момент кога ќе забележите дека косата е околу 90% сува, префрлете се на опцијата за сушење со ладен воздух и така досушете ја.

За да имате повеќе волумен на темето, подигнете неколку прамени коса од тој дел и насочете го ладниот воздух кон корените.

Како функционира: Топлиот воздух го забрзува процесот на сушење на влакната и ви овозможува да дадете која било форма на косата која што ја посакувате, независно дали е права, виткана, раздвижена или префрлена наназад.

Ладниот воздух пак од друга страна, ги затвора кутикулите од косата и на тој начин го зацврстува избраниот изглед и додава дополнителен сјај.

Слични објави

НЕ ИМ Е ЛЕСНО НА МАЖИТЕ: Од овие машки личности вашето момче навистина се плаши

Igor

Пенелопе Круз полни 46 години: Во врска со стареењето постојат само добри работи (ФОТО)

Еспресо

Нозете и задникот ви се слабата точка? Еве како да ги затегнете (ВИДЕО)

Igor

Кралицата Елизабета веќе нема да им се врати на кралските должности? Ќе биде во изолација со години!

Теодора Циклевска

Во тренд е џиновски цвет!

Igor

Жени водете љубов почесто, подобро ќе паметите!

Igor

Остави Коментар

20 + 8 =

Слични објави

Го зазема модниот трон: По анимал и карираниот, пристигна „must have“ принтот!

Igor

Оваа девојка ќе ја претставува Србија на „Мис на Светот“, Македонија и оваа година без своја претставничка? (ФОТО)

Igor

Цветниот фустан на Кејт Мидлтон станува летен хит! (ФОТО)

Еспресо

Храна која може да биде причина за мигрена

Igor

Нова плус-сајз манекенка која со своите фотки во костим за капење го „разгоре“ Инстаграм (ФОТО)

Igor

Откриени рамена – Полн погодок за летото (ФОТО)

Еспресо