32 прекрасни идеи како да ги „средите“ вашите нокти за секоја прилика (ФОТО)

Изберете го најдобриот маникир за вашите нокти и прилагодете го на работниот простор или приликата. Уредувањето на ноктите става вистинска уметност, но и сериозен бизнис.

Но како што со се треба да имате мерка, така и со маникирот треба да водите сметка да не претерате. Особено е важно маникирот да го усогласите со работното опкружување, настанот, приликата и сл.

Држете се до едноставноста и нема да погрешите. Ви нудиме 32 прекрасни идеи како да ги средите вашите нокти, верувајте, ќе ни бидете благодарни. Предлозите навистина се прекрасни, погледнете…

https://www.instagram.com/p/Bmglw9MhSpK/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

Planning a springtime wedding? 👰🏾 This is the perfect bridal manicure inspiration! ☝🏽 A nude base with a hint of sparkle, created by @agnieszka.gajewiak. 💖 • Oh, and don't forget to start focusing on your nail health now. Products like our Nail Strengthener take around four weeks to achieve the best results! #RevitanailAUS • 📷: @agnieszka.gajewiak #repost • • • #subtlenailart #naileditdaily #aussienails #nailartdesign #weddingnails #weddingmani #weddingmanicure #manimonday #simplenails #healthynails #strongnails #simplenails #minimalistnails #cuticlecare #nailblog #nailblogger #nailbloggers #beautybloggerau #beautybloggeraus #ausbeautybabes #aussiebeautyblogs #bbloggersau #beautybloggersau #ausbeautybabe #ozbeautyblogger #ozbeauty #Revitanail

A post shared by Revitanail Nail Care Australia (@revitanailaus) on

View this post on Instagram

✨hello 2018 💫#nails #nailart #twinkle

A post shared by Jessica Washick (@jessicawashick) on

View this post on Instagram

@paintboxnails inspo I got out of my system 🛴

A post shared by Nidia (@nailbrew) on

View this post on Instagram

Golden unicorn split babyyy @lakwerk

A post shared by LAKWERK (@lakwerk) on

View this post on Instagram

7/1 発売の 写ネイル"starlight stone" パーツやアートの一部に、 またはメインアートに。 おそろしくかっこよく光るこの部分に こだわりと技術が込められています。 どこにも真似できない美しさに 他にはない魅力を感じて欲しい!力説! それほどまでにクールなのだ。 ・ とりあえずベージュとグレージュが あるからみんな買ってみて〜〜💓 江口のフォロワーさんは多分 みんな好きだと思う!!! 写真はベージュを使ってるよ〜〜😊 ・ タキガワビューティーフェスでの 無料セミナーのご案内✌️ 当日直接会場に来てもらえれば誰でも無料で入場できますよ💓 アートはサロンワークに使える天然石を2種デモンストレーション。 滝川株式会社のHPに詳細あります。 👇👇👇 7/8タキガワビューティーフェスin仙台 江口響子による無料セミナーは14時半から。 (トークネットホール仙台) 7/29タキガワビューティーフェスin福岡 (福岡国際会議場)

A post shared by 江口 響子 kyoko eguchi (@e.ffrontee_tokyo) on

View this post on Instagram

cyber spaceX 🚀✨ #tinyartprojects

A post shared by chloé (@vampclaws) on

View this post on Instagram

moonsets ✨ #tinyartprojects

A post shared by chloé (@vampclaws) on

https://www.instagram.com/p/BorfsEhhcoD/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

rose dragée ✨ #tinyartprojects

A post shared by chloé (@vampclaws) on

View this post on Instagram

もやもや大理石がかわいいのう💎

A post shared by Uehara Misaki (@miiiiisn) on

View this post on Instagram

70s waves 🌸🌼 (Inspo from @heathervettemakeup)

A post shared by Nidia (@nailbrew) on

Слични објави

Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Igor

Ова битолско „чупе“ треба да се најде на разгледница за градот (ФОТО)

Igor

Претворете го бајатиот леб во најубавиот колач: Рецепт за 5 минути кој ќе го обожавате! (ВИДЕО)

Igor

Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Igor

Ова е одличен трик – Исчистете ја микробрановата печка со помош на половина лимон!

Еспресо

Трансформација: Никогаш видена снимка од Анџелина Џоли прегледана 1,8 милиони пати (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

петнаесет + осум =

Слични објави

Пејџ Хатавеј е фитнес дива од која има што да се научи! (ФОТО)

Еспресо

Родители, никогаш не му ги кажувајте овие нешта на вашето дете!

Igor

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Еспресо

Четири грешки поради кои ноктите се уништуваат

Igor

Штом ја носела Кејт Мидлтон, сите сакаат да ја имаат: Светот полуде по маската од 15 фунти

Еспресо

Кога излезе од автомобилот сите се свртеа кон неа: Таа е преубава, а нејзината модна креација остава без здив! (ФОТО)

Еспресо