Трите најчудни сличности на партнерите во долга врска

Постојат многу истражувања кои покажале дека партнерите кои се во долга и среќна љубовна врска, со тек на времето почнуваат да личат еден на друг и во дневните навики, но и физички.

Некои промени се сосема очекувани, но некои се чудни и изненадувачки.

Ова се трите најчудни сличности кои се појавуваат кај лицата кои се долго време во врска:

Физички изглед

По неколку години, партнерите почнуваат да личат физички еден на друг. Тоа не се случува буквално, туку тие заеднички почнуваат да се имитираат еден со друг во гримасите и потезите. Затоа и оставаат впечаток дека налекуваат еден на друг.

Навики за исхрана

Паровите кои се подолго време заедно стекнуваат и слични прехранбени навики. Тоа се должи на времето што го поминуваат заедно, кое често вклучува и заеднички оброци, било да се во ресторан или подготвени дома.

Начин на зборување

Освен што имаат „јазик“ за меѓусебна комуникација, многу парови преземаат фрази и специфични зборови еден од друг, па затоа и на другите им се чини дека исто зборуваат.

Слични објави

Најголемиот хит од најновиот албум на „Фолтин“ си доби видеоспот (ВИДЕО)

Еспресо

Бугарско-македонската старлета Драгана Спасовска има порака до македонските власти! (ВИДЕО)

Се обрати принцот Хари преку видео: „Нашиот живот драстично се промени“

Еспресо

БРЕД ПИТ се повлекува од глумата и започнува НОВ БИЗНИС!

Igor

Поранешниот „швалер“ на Карлеуша ја „улови“ најубавата српска блогерка (ФОТО)

Igor

Насмевка од милион долари и едноставен аутфит: Џулија Робертс блеска и во опуштено издание (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

девет − шест =

Слични објави

Карлеуша по повод озборувањата за развод: Зло, омраза и љубомора!

Igor

Макарони со спанаќ и сусам

Igor

Џастин Бибер рипна од кутијата и го преплаши Дејвид Бекам во емисија во живо! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ОТВОРЕНО ЗА ТРАУМАТА: Беквалац доживеала ужасно искуство со една позната ѕвезда

Igor

ЗДРАВО И АРОМАТИЧНО: Масло од семки од тиква и неговите хранливи вредности

Igor

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Еспресо