Трик кој и Меган Маркл го користи: Оваа фризура гарантирано ќе ве подмлади (фото)

Познатиот фризер Џеј Бирмингам објаснува дека оваа фризура е „инстант фејслифтинг“

Меган Меркл е позната по својата „неуренда“ и најобична пунџа, и токму со оваа фризура најчесто се појавува во јавност.

Меѓутоа, неодамна имавме прилика да ја видиме и со пунџа во балерина стил, затегната на врвот на главата, а изгледа дека тоа не е случајно.

Познатиот фризер Џеј Бирмингам објаснува дека оваа фризура е „инстант фејслифтинг“, односно дека прави личноста да делува помладо, но и послабо. Тој додава и дека оваа фризура е идеална фризура за прилики кога сакате да изгледате посвежо, а во исто време и елегантно.

„Оваа фризура ја влече кожата кон горе во зависност од тоа колку цврсто е собрана косата во пунџа, и ви дава моментално затегнување на лицето“, вели фризерот, додавајќи дека открива дека ваквата пунџа прави да изгледате и послабо бидејќи косата е тргната од лицето, а со затегнување на косата се затегнува и лицето, па дури и подбрадокот.

Џеј истакнува дека оваа фризура токму поради тоа ја сакаат и трудниците, бидејќи изгледаат малку послабо, па затоа доколку сте бремени задолжително пробајте го овој трик.

Слични објави

Пет хороскопски знаци КОИ БИ ПРОСТИЛЕ НЕВЕРСТВО

Igor

Тијана Дапчевиќ пред 25 години: На оваа фотка ниту сестрата Тамара не би ја препознала (ФОТО)

Васко Спасоски

Познатата пејачка откри БОЛНА ВИСТИНА за своето семејство: Никогаш не го заборавивме!

Igor

Дали користите погрешна крема за лице?

Igor

Рајан Рејнолдс го продава својот пијалак џин за 610 милиони долари

Еспресо

Сузана Турунџиева ужива на Малдиви (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

оне × пет =

Слични објави

НИКАКО ДА НАУЧАТ: Овие 6 хороскопски знаци секогаш го бираат погрешниот партнер

Igor

Џо Кокер го објави првиот албум, „Pink Floyd“ постигнаа ненадминлив рекорд и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Ким Кардашијан мета на критики: „Носиш чевли од 1.000 долари, а палецот ти испаѓа! (ФОТО)

Igor

Запознајте ја една од најзгодните тетовчанки: Магдалена Јаневска е „бомба“ во вистинска смисла на зборот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Богата и вкусна велигденска баклава (РЕЦЕПТ)

Igor

ЗА ДОБРО УТРО: Пенеста торта со кафе (РЕЦЕПТ)

Igor