Торта со малини без печење: Фантастичен овошен десерт на кој нема да му одолеете! (РЕЦЕПТ)

Направете го овој брз десерт и уживајте во фантастичниот вкус.

Состојки:

– 600 грама мелени бисквити
– 1 кг шлаг
– 1 литар минерална вода
– 2 чаши кисела павлака
– 600 грама малини

Подготовка:

– Измешајте го шлагот со минералната вода, додадете ги двете павлаки и матете се додека смесата да се соедини.

– Шлагот поделете го на три дела, во првиот додадете ги бисквитите, распоредете го на дното од калапот.

– Во вториот дел малините, премачкајте врз кората и во третиот дел не ставајте ништо

– Распоредете преку првите две смеси и оладете.

Пријатно!

Слични објави

Хит во најава: Александар Тарабунов – Тара ја претстави својата нова „SEÑORITA“

Васко Спасоски

Прв исповед на Гоца Шаулиќ, сопругата на Шабан Шаулиќ: Таа последна слика ми остана замрзната во спомените… (ФОТО)

Васко Спасоски

Мелани Грифит повторно на мета на критичарите поради својот изглед: Престара си за тоа! (ФОТО)

Слободен Печат

Македонски изведувачи го одбележаа второто издание на „Скопје анплагд 2020“

Еспресо

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ДНК, Перо Антиќ, Емилија Розман и тверкање во новиот спот „Ромео и Јулија“

Igor

Остави Коментар

1 × 5 =

Слични објави

Најсилниот афродизијак: Ќе станете „љубовна машина“ кога ќе го изедете ова

Igor

Викендот е пред вас, доста со сексот набрзина! Зачинете го со овие 3 работи!

Igor

Ирена Спасовска се пофали со егзотично патување (ФОТО)

Igor

ПОЧНУВА ЕВРОВИЗИСКАТА ТРЕСКА: Тамара замина во Тел Авив

Igor

Познатата старлета СКРОЗ гола се бори против коронавирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овој рецепт го користат и манекенките: Рамен стомак за само три дена

Igor