Таткото на Меган Маркл изнесе интимни семејни детали – Светот е запрепастен! (ФОТО+ВИДЕО)

Таткото на војвотката од Сасекс Меган Маркл, Томас Маркл, објавил повеќе детали од приватниот живот на сопругата на принцот Хари.

Во документарен филм од 90 минути емитуван на „Chanel 5“, видно вознемирениот Томас Маркл ја опишал потребата да ја гледа својата ќерка Меган на телевизија додека закрепнува од срцев удар.

Маркл бил многу емотивен во разговорот и признал дека е „љубоморен на принцот од Велс бидејќи ја водел неговата ќерка до олтарот“ затоа што тоа била негова работа.

„Ќерка ми изгледаше убаво. Посакував да бидам таму со неа. Благодарен сум што Чарлс беше од нејзина страна, но плачев. Не можам да го заборавам тој момент”.

Фото: Профимедиа

Томас не разговара со својата ќерка од мај 2018 година, и го обвинува принцот Хари за прекинување на нивната врска, за која вели дека се однесува како „чувствителна 12-годишничка“.

Сè се распадна по серијата телефонски повици пред кралската свадба.

Тој требало да ја одведе својата ќерка до олтарот во Виндзор, но сето тоа паднало во вода откако било откриено дека тој направил таен план со еден фотограф. Поточно, тој ги снимал своите подготовки за свадбата иако кралското семејство експлицитно ги замолило медиумите да ја почитуваат нивната приватност.

Фото: Профимедиа

Томас и понудил извинување на кралицата, но му било одбиено.

Набргу потоа, тој морал да оди во болница поради срцев удар и од лекарите му било кажано дека нема да може да патува за Велика Британија.

Маркл тврди дека, после сè, Хари ладнокрвно му рекол „ако ме слушаше, ова немаше да ти се случи“.

„Му реков: Штета што не умрев затоа што може да се преправаш дека си тажен и се скарав со него. Тоа беше тоа”, рече тој, додавајќи дека Хари му кажувал дека ќе го заштити од стресот и всушност, тој постојано му кажувал да не разговара со никого.

Маркл бил платен за најновото интервју, а изнесувањето семејни интимности за него не било проблем.

„Тие ми должат. Кралското семејство ми должи, и Хари и Меган. Морам да бидам награден за сè што поминав. Мојата ќерка ми рече дека ќе се грижи за мене кога ќе остарам. Сега сум стар – време е да се грижи за татко и” , вели тој.

Маркл се развел од мајката на Меган, Дори кон крајот на 80-тите.

Пензионираниот директор за осветлување во Холивуд, кој никогаш не го запознал неговиот внук Арчи, ја опишува неговата врска со ќерката како комплицирана. „Јас не постојам за нив“.

Таа веќе не се надева многу на помирување. „Следниот пат кога ќе ме види, веројатно ќе ме спуштат во земја“.

Слични објави

НЕ СЕ ШТЕДАТ: Овие 6 хороскопски знаци се престроги кон себе

Igor

Се жени најпознатиот македонски готвач – НАСКОРО очекува и дете

Igor

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ го напушта ГРАНД поради БЕБЕ: Ќе станам МАЈКА и ќе го чувам детето САМА!

Igor

Заштитното лице на „Викторија Сикрет“ ги воодушеви своите фанови! (ФОТО)

Igor

Девојки, овие зимски фустани мора да ги имате по секоја цена (ФОТО)

Igor

Коментарите се брутални: Српската пејачка дигна невидена бура на Инстаграм со фотографијата на која ДОИ ВОЗРАСЕН МАЖ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

9 − седум =

Слични објави

Силвестер Сталоне запрепасти многумина со новиот изглед (ВИДЕО)

Еспресо

Најчести грешки кои ги правите со КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ: Послушате ги овие совети

Igor

Уште едно модно промашување! Ријана повторно шокира со својот стајлинг (ФОТО)

Igor

Необични моменти во кои главната улога ја има Ким Џонг Ун: Севернокорејскиот водач во фабрика за лубриканти! (ФОТО)

Слободен печат

Сите ја критикува поради донацијата, но еве на што размислува Ким Кардашијан! (ФОТО)

Еспресо

Подобро од оргиналот: Слушнете како звучи српската евровизиска песна во народна верзија (ВИДЕО)

Васко Спасоски