Таа е прогласена за најубава на светот: Нејзиното лице е совршено!

Американскиот супермодел Бела Хадид (23) е прогласена за најубава жена на светот според најновото истражување, пишуваат британските медиуми.

Instagram

Цртите на нејзиното лице со 94,35% одговараат на „златниот рез“, мерка која го претставува физичкото совршенство.

Instagram

Нејзините очи, веѓи, нос, усни, образи и обликот на лицето се скоро совршени според поимот за убавина на Старите Грци.

Списокот на најубавите жени го состави хирургот Јулиан де Силва, кој изјави дека нејзината симетрија на лицето е најблиска до совршенството.

Второто место го зазема пејачката Бијонсе, а третото глумицата Амбер Хард. Во топ десет најубави се наоѓаат и Аријана Гранде, Тејлор Свифт, Кејт Мос, Скарлет Јохансон, Натали Портман, Кејти Пери и Кара Делевињ.

Слични објави

Марија Шерифовиќ се соблече во купачи: Цел интернет зборува за ова!

Igor

ФУСТАНОТ ЗА КОЈ СЕ ЗБОРУВА: Се појави во провокативно издание, но направи и еден погрешен чекор (ФОТО)

Igor

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

СНААТА НА НОЛЕ во друштво на ЏЕЈ ЛО: Луѓе, па таа е божица! (ФОТО)

Igor

Премиера: Анџелина Џоли во драматичен фустан со оригинален детаљ (ФОТО)

Igor

Во два потега до заводлив изглед: Мејкап трик за визуелно пополни усни! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

десет + седумнаесет =

Слични објави

Познат албански модел позираше КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА, изгледа толку СОВРШЕНО (ФОТО)

Igor

Ќерката на скандалозната принцеза Стефани од Монако, ужива во Портофино (ФОТО)

Еспресо

Милионерката прошета во валкана тренерка со која ретко некоја жена би одела и на пазар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меган и Хари добиваат подароци за нероденото дете

Igor

Марк Џејкобс се венча со својот партнер

Igor

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Љубовни разочарувања, паузи, неизвесност

Igor