Странец, колега или шеф? Со кого мажите и жените најчесто завршуваат во кревет?

Според анкетите на реномираните светски машки и женски списанија, 44 проценти жени и 39 проценти мажи најмалку еднаш завршиле во кревет со бившиот партнер.

Но и сексот со непозната личност е омилен кај двата пола. Една третина мажи и жени барем еднаш завршиле меѓу чаршафите со непозната личност.

На трето место е сексот со колегите. Според анкетата, една четвртина мажи и жени очигледно многу добро флертувале на работното место, па завршиле со некој колега или колешка и после работа – во кревет.

Околу 6 проценти жени и 5 проценти мажи признале дека спиеле со шефот, односно со шефицата.

Фантазијата за секс со соседката на која мажите би ѝ заѕвониле на вратата сега е разоткриена. Дури 10 проценти мажи навистина биле интимни со жена од соседството. Слично е и со приказната за поштарот, кој на жените им носи нешто друго освен пошта.

Слични објави

Содржината на фрижидерот на Ким Кардашијан ги загрижи сите на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо

Бекамови 21 година во брак: Се изневеруваат, па сè заташкуваат, а на крај остануваат заедно

Еспресо

Хајди Клум: Костими кои ја направија кралица на Ноќта на вештерките (ФОТО)

Igor

Ѕвездата на „Твоето лице звучи познато“ го кажа судбоносното ДА: Вереничкиот прстен е уникатен! (ФОТО)

Igor

ЦЕЛОСНО ИЗОБЛИЧЕНА: Познатата Хурем (35) го уништила лицето со пластични операциии (ФОТО)

Igor

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 + 12 =

Слични објави

Џејсон Момоа слаб и ќелав за рекламата која предизвика лавина негативни реакции! (ВИДЕО)

Еспресо

Со ФИЛМОВИ ЗА ВОЗРАСНИ ја пополнувала празнината: Сопругата на ВИЛ СМИТ отворено за сексуалната зависност (ФОТО)

Igor

КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Нема да верувате какви ограничувања имале Хари и Меган, а сега се ослободени од нив!

Еспресо

Јасни знаци дека во вашата врска веќе нема љубов

Igor

Без шминка, филтери и фотошоп: Цеца го покажа своето ВИСТИНСКО ЛИЦЕ! (ВИДЕО)

Igor

Снаата на Сали Бериша се појави во секси издание со црвено бикини (ФОТО)

Igor