СТЕ КАЖАЛЕ БАРЕМ ТРИ: Ова се 6 „бели лаги“ кои ги кажуваме утрото потоа

Кога првпат имате секс со новиот партнер или пак, сте на „секс за една вечер“, утрото потоа може да биде исполнето со непријатен молк или чудни разговори.

Тоа не е нешто необично, исто како што не се ни некои одредени невистини кои имаме навика да ги кажеме, без разлика дали се работи за лично задоволство или не сакате да ја разочарате другата страна.

„Ова е најдобриот секс досега“

Некогаш е. Ама не секогаш. Во најголем број случаи е едноставно, добар.

„Секако дека имав оргазам“

Многу жени не сакаат да го разочараат партнерот, па освен што ќе одглумат оргазам, потоа и потврдуваат дека го имале.

„Ништо нема да се промени меѓу нас“

После првиот секс со новиот партнер, многу нешта ќе се променат и ова не секогаш значи дека ќе има промени во негативен контекст.

„Сосема сум кул, да…“

Чудните звуци кои вашето тело ги произведува за време на секс се сосема нормални, но и кога сте целосно свесни за тоа, сепак малку се срамите.

„Не знаев дека треба да добијам“

Всушност, нема жена која не знае во која фаза од менструалниот циклус е во моментот, освен оние кои имаат одредени здравствени проблеми.

„Да, сакам пак, веднаш“

Половина од оние кои го кажале ова, всушност малку прво би си играле и би се галеле, па би преминале на акција.

Слични објави

Јелена во претесен фустан на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а нејзините чизми ќе ги посакате и вие (ФОТО)

Igor

НАЈВКУСНА ЗИМНИЦА: Македонски пинџур во тегла (РЕЦЕПТ)

Igor

НЕ Е САМО МАДОНА: И овие ЅВЕЗДИ ќе се појават на евровизиската сцена

Igor

Северина се откажала од презимето на сопругот: Ова е една од причините! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лесни и превкусни: Триаголници со компири и сирење

Igor

Помешајте пиво и лимон и за 5 минути избришете го заморот од лицето

Igor

Остави Коментар

5 × четири =

Слични објави

Досега невидени фотографии од Мерилин Монро: Холивудската убавица не престанува да ги восхитува сите дури и половина век после смртта (ФОТО)

Еспресо

Ова се шесте заблуди за сексот по педесетатта!

Васко Спасоски

Лепа Брена го знае лекот за коронавирусот – ПРСКАЈТЕ ОД ОВА ВО УСТА ТРИ ПАТИ ДНЕВНО (ФОТО)

Еспресо

Ќе ве полазат морници од емоција: Мајка и син од Австралија ја пеат „Мајко“ на Лозано! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Храната како афродизијак: Ако не сакате да готвите голи, користете природни афродизијаци

Igor

Поранешната девојка на Дикаприо објави снимка на која е скроз ГОЛА! (ВИДЕО)

Васко Спасоски