Спасете се од првутот со природен шеќерен пилинг

Козметиката што ја користиме за нега и регенерација на косата вклучува шампони, маски и регенератори. Меѓутоа таа козметика првенствено се грижи само за косата. Многу жени забораваат на темето на кое исто така му треба поддршка, особено по завршување на летото.

Често дома можеме да пронајдеме производи кои многу успешно можат да се користат во нега на нашето тело. Една од тие состојки е шеќерот.

Ако сакате да се спасите од првутот и од себумот, потребен ви е пилинг. Можете да направите природен шеќерен пилинг, кој освен што е лесно достапен, не предизвикува иритација или алергии.

Ќе ви биде потребна само една лажица шеќер на една доза шампон.

Додека ја миете косата, додајте една лажица шеќер во шампонот и масирајте го влажното теме.

Повторете ја постапката неколкупати за да го покриете целото теме.

Потоа темелно исплакнете ја косата со млака вода, а можете да користите и ладна вода за дополнително да ја поттикнете циркулацијата на крвта.

Слични објави

Градникот ѕирка од деколтираниот фустан на Ана Николиќ: Познатата пејачка повторно провоцира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Споредете ја Кајли Џенер пред и по ФОТОШОПОТ (ФОТО)

Igor

НАРЦИС ИЛИ ОШТЕТЕН? Вашиот тип на маж открива многу информации и за вас

Igor

УАПСЕН ПРОБЛЕМАТИЧНИОТ ПЕЈАЧ: Осомничен за 13 дела, меѓу кои и детска порнографија

Igor

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Еспресо

Вилијам: Не можам веќе да го поддржувам Хари

Еспресо

Остави Коментар

19 − 3 =

Слични објави

Принова кај БИНГО девојката: НАТАЛИ по вторпат ќе стане мајка (ФОТО)

Igor

Адам Сендлер со среден прст ги поздрави папараците додека беше на педикир!

Еспресо

Кои се најчесните хороскопски знаци?

Igor

Водителот проговори за тешката болест: Станал татко, а подоцна дознал дека боледува од рак! Колешка му го спасила животот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со месеци се тврди дека таа е новата девојка на Бред Пит, а актерката сега конечно раскажа за нивниот однос

Еспресо

Карлеуша ужива во Хрватска: Објави жешка фотографија и направи хаос на интернет (ФОТО)

Igor