Совршено за велигденската трпеза: Салата од зеленчук и варени јајца

Состојки за 4 лица:

1 краставица
1 врзоп млад кромид (без перцата)
4 домати
4 тврдо варени јајца
8 зелени маслинки
100 гр тврдо сирење
4 лажици маслиново масло
сок од лимон

Сите состојки ставете ги во сад посолете и измешајте.

Слични објави

Наташа Беквалац без градник на настап во Штип! Машката публика во први редови (ФОТО)

Igor

Овој викенд заблажете се со вкусната и лесна – Цимет торта

Еспресо

СЕ СОБЛЕЧЕ ЌЕРКАТА на Жељко Јоксимовиќ, но претера со ФОТОШОП па си ги искриви очите (ФОТО)

Igor

Мелани Грифит и Антонио Бандерас: Се венчаа за две недели, се разделија по 20 години брак, но сè уште се добри пријатели

Еспресо

Конечно потврдено – Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс го чекаат третото дете

Igor

Детектив објави слика од маж за кој тврди дека е раперот Тупак: Добро живее на Белизе! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

седумнаесет − 12 =

Слични објави

Се прашувате од каде инфлуенсерката Љупка Митрова има совршен задник? Ова е одговорот! (ВИДЕО)

Igor

НЕСЕКОЈДНЕВЕН ДЕЛИКАТЕС: Џем од домати и сланина (РЕЦЕПТ)

Igor

Ана Курникова е повторно трудна: Поранешната тенисерка и славниот пејач очекуваат трето дете!

Еспресо

Видео хороскоп за 21.05.2019, вторник

Igor

ФОТО: Објавена е првата фотографија на Tom Holland (Том Холанд) од снимањето на филмот: Spider-Man (Спајдермен) сега носи две маски!

Васко Спасоски

Северина објави своја скандалозна снимка од пред 13 години: Некогаш ова го криеше, а сега се фали! (ФОТО)

Васко Спасоски