Совршено за неделен ручек: Пол­нет стек со шунка и кашкавал

Сос­тојки:

5 пар­чи­ња пи­леш­ки стек

200 гр каш­ка­вал

200 гр шунка

100 гр си­рење

5 јајца

5 ла­жи­ци брашно

сенф

за­чи­ни по желба

Под­го­товка:

Пар­чи­ња­та стек из­миј­те ги и се­кое пар­че за­се­че­те го на сре­дина, от­во­ре­те го и на­мач­кај­те го со мал­ку масло, сенф и за­чини. Во внат­реш­нос­та на сте­кот, ста­ве­те пар­че си­рење, шун­ка и каш­ка­вал и прек­ло­пе­те со дру­га­та по­ло­вина.

Ва­ка под­гот­ве­ни­от стек, зац­врсте­те го со чеп­калка, из­вал­кај­те го во брашно, по­тоа во из­ма­те­но јајце и ста­ве­те го да се пржи во заг­ре­а­но масло.

Ко­га пол­не­ти­от стек ќе би­де го­тов, мо­же­те да го сер­ви­ра­те со ком­пир или, пак, ориз и со за­дол­жи­тел­на­та све­жа са­лата.

Слични објави

„Морам да најавам дека сме бремени“: Рики Мартин и сопругот го очекуваат четвртото дете

Igor

Видео хороскоп 30 јули 2019, вторник

Igor

Водителката Марјана објави фотка во бикини и призна што и недостига највеќе! (ФОТО)

Еспресо

Кејт Мидлтон не ги сака кралските обврски, па смислила план како да ги избегне

Igor

КАКО ОД СЛАТКАРНИЦА: Чоколаден колач со три состојки

Igor

Меган Маркл се сретна со Бијонсе, пејачката доцнела дури 90 минути (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

оне + 10 =

Слични објави

Јелена Карлеуша го исплука Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ве воодушеви овој прелиен колач без брашно

Igor

Извонредно богат и кремаст вкус – Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Igor

Деми Мур „фати“ Србинка! Парот објави фотка со нивната ќерка? (ФОТО)

Igor

Погледнете го ова ремек-дело од видеоспот: „Ана“ ги оживеа восочните фигури на „Суперхикс“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Жељко Јоксимовиќ направи уличен концерт – Одлична атмосфера во Белград за неговиот роденден! (ВИДЕО)

Еспресо