Совршен летен оброк: Полнети пиперки со сирење! (РЕЦЕПТ)

Сјаен рецепт за летниот ручек. Многу се вкусни и брзо се подготвуваат.

Наместо да користите ориз и месо, прилагодете си го овој рецепт за тропските денови, за да не ви биде претежок за стомакот. Многу лесно се подготвува, а она што е најдобро е дека тој ќе ви обезбеди доволен внес на витамини со многу малку калории.

За подготовка потребно ви е:

– 7 обични или пиперки бабури
– 600 гр ситно сирење или урда (по желба)
– 2 домати
– масло
– сол
– 2 јајца

Подготовка:

Пиперките измијте ги и издлабете ги, исчистете ги од семките и оставете ги на страна.

Во сад за мешање соединете го сирењето со јајцата, па посолете и добро измешајте, наместо сирење можете да употребите и урда, која е исклучително здрава за нашето тело. Со оваа смеса наполнете ги пиперките. Доматот исецкајте го на покрупни делови и со нив затворете ги пиперките со цел филот да не ви истече.

Наредете ги полнетите пиперки во намастен ватростален сад и печете во загреана рерна на 200 степени додека пиперките не заруменат.

Слични објави

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Еспресо

Кристина Агилера денес е непрепознатлива: Момчето ѝ било геј, а сопругот ја оставил поради други девојки…

Еспресо

Направила голема измама: Сите ја знаат како успешна манекенка и актерка, а еве како стигнала до слава! (ФОТО)

Михаило Донев

За друго бикини не знае: Сузана Гавазова цело лето го помина во танга (ФОТО)

Igor

Цвекло на највкусен начин, подгответе го вака

Igor

Поранешниот сопруг на Анабела најде веднаш друга, погледнете со која ја замени пејачката (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

8 + 13 =

Слични објави

Кејт ненадејно се појави на Вимблдон: Настана вистинска возбуда! (ФОТО)

Igor

Убавата актерка на црвениот тепих покажа нешто најубаво: ЕВА ЛОНГОРИЈА е мајка ипол! (ФОТО)

Igor

Преубавата Џеј Ло прошета во најпопуларните фармерки за оваа сезона

Igor

МИРИС НА ДЕТСТВО: Колач со модри сливи (РЕЦЕПТ)

Igor

Ѕирнете во МЕДИТЕРАНСКИОТ РАЈ од 30 милиони долари: МАЈКЛ ДАГЛАС ја продава својата ВИЛА на егзотичниот остров (ФОТО)

Igor

Наташа Беквалац и Емина Јаховиќ повеќе не сакаат мажи (ФОТО)

Igor