Скромниот Бред Пит носел ознака со своето име „за секој случај“!

Актерот Бред Пит (56) е глобално славен и за него имаат слушнато дури и оние кои не гледаат филмови, но и покрај тоа на ручекот кој во понеделникот беше приреден за номинирајните за Оскар, носел ознака со името. На ознаката пишувало: Бред Пит, споредна улога, Once Upon a Time… in Hollywood.

Актерот, кој е номиниран за улогата во филмот на Тарантино (56), најверојано ја носел таа ознака за секој случај некој да не не го препознае, се пошегувале британските медиуми.

View this post on Instagram

De grands noms du cinéma, mêlant acteurs et réalisateurs, se sont rendus au traditionnel déjeuner des Oscars à Los Angeles ce lundi 27 janvier 2020. Bien que leur présence ne soit pas obligatoire, les stars en lice pour remporter l’une des célèbres statuettes dorées assistent presque toujours au traditionnel déjeuner des nommés à @theacademy. Parmi les participants cette année, on retrouvait @charlizeafrica, Renée Zellweger, @leonardodicaprio, Brad Pitt, Quentin Tarantino, @florencepugh, @lauradern et notre français @ladjly ! Rendez-vous dans la nuit du 9 au 10 février pour assister à la cérémonie. . . . . #oscars #oscars2020 #OscarsLunch #cinema #movies #films #charlizetheron #leonardodicaprio #bradpitt #lauradern #reneezellweger

A post shared by AlloCiné (@allocine) on

На ручекот за номинираните за Оскар, кој се одржува секоја година пред свеченото доделување на наградите во Лос Анџелес, биле и други ѕвезди помеѓу кои Синтија Ериво, Лаура Дерн, Грета Гервиг, Даен Ворен, Леонардо Ди Каприо, Рене Зелвегер и Роберт Де Ниро.

Слични објави

Најпознатата Албанка се „фаќаше“ со момчето покрај базен (ФОТО)

Васко Спасоски

Готвачот Гордон Ремзи стана татко по петти пат

Igor

Тања Турунџиева советува како да си го зајакнете имунитетот преку храна

Александра Велинова

„Моите планови против 2020 година“: Интернетот е преполн со шеги за 2020 година! (ФОТО)

Еспресо

Нови правила: Коронавирусот ја измени постапката за доделување на следните Оскари

Еспресо

За малку ќе ѝ испаднеа градите: Сораја со деколте до папокот го запре здивот на спротивниот пол! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × оне =

Слични објави

ХИТ бои на коса за оваа есен!

Igor

Продавала пилиња на пазар! Ова не сте го знаеле за снаата на Цеца! (ФОТО)

Igor

Ќерката на Здравко Чолиќ воодушевила со изгледот за Нова година: Пристојна, а преубава! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сопругот на кралицата Елизабета го слави 99-от роденден: Филип е мојата сила и водилка! (ФОТО)

Еспресо

Дознајте кој хороскопски знак е вашата сродна душа!

Еспресо

Ова не го прават ни шеиците! Сораја ги „полеваше“ со пари пејачите на нејзиниот роденден (ВИДЕО)

Igor