Сјај за усни како задолжителен дел од пролетната шминка

Девојките кои сакаат природен и ненападен изглед, оваа пролет може да се радуваат, бидејќи конечно на модната сцена се враќа сјајот за усни.

Акцентот оваа сезона е на црвенкастите и коралните нијанси, но и седефно розовите и со боја на праска. Можете да изберете меѓу проѕирните сјаеви, но и оние со светки или со честички кои даваат седефаст финиш.

За сјајот долго да ви потрае, најдобро е најпрво да ги исцртате усните со моливче во неутрална боја, да нанесете сосема малку пудра и дури потоа да ставите сјај. Можете да го користите самостојно или над кармин.

Слични објави

Ова никој не го очекуваше: Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно!

Васко Спасоски

Цени и до 45 милиони фунти: Ѕирнете во луксузните недвижности кои Бекамови сакаат да ги купат (ВИДЕО)

Igor

Тамара Тодевска и Роберт Билбилов му ја „летнаа“ од Македонија – погледнете каде отпатуваа (ФОТО)

Igor

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Карлеуша шеташе чанта од 6.000 евра, подарок од Огнен Вранеш (ФОТО)

Igor

Северина ја отвори душата: „Сè уште бирам луѓе по душа, не по професија, по статус или по пари…“

Еспресо

Остави Коментар

5 × два =

Слични објави

Скандалозниот развод на Џони Деп и Амбер Хард поприма нови размери: Се спомува Илон Маск и секс во тројка

Еспресо

Карлеуша откри што мисли Душко за нејзините провокативни фотки

Igor

Среќен први октомври! Пејачката Теа Трајковска во бикини праќа поздрави од Анталија (ФОТО)

Igor

Хип-хоп легендата нема издадено албум од 2015, а е најплатениот музичар оваа декада!

Слободен Печат

Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“ доживеал тешка сообраќајна незгода, има тешки повреди на главата

Еспресо

Нов тренд од Кајли-панталони САМО за најхрабрите!

Igor