Што ги нервира хороскопските знаци?

Овен – Не му кажувајте што да прави, не му зборувајте за маните, не му шефувајте.

Бик – Не му го расипувајте уживањето, не му ја допирајте храната и работите за кои е поврзан, не му ја нарушувајте креативноста, не го терајте да брза.

Близнаци – Не им велете да молчат, не им кажувајте дека лошо се облекуваат или дека читаат лоши книги, не им забранувајте да возат, да зборуваат на телефон или да праќаат пораки.

Рак – Не му давајте обврски што не се поврзани со семејството, со домот или со блиските луѓе. Не го спречувајте да зборува за сè и сешто. Не гo терајте да биде сериозен и да порасне.

Лав – Не му наредувајте. Не му зборувајте за партнерот или за финансиската состојба. Не се фалете и во никој случај немојте да бидете подобри од него.

Девица – Не го критикувајте нејзиниот избор, облеката или мебелот. Не ја ставајте под прашалник нејзината трезвеност и практичните решенија. Не го омаловажувајте нејзиниот труд кога ви помага.

Вага – Не ја терајте да го каже своето мислење, особено не лошото мислење. Не барајте да се кара и да се расправа. Никако не ѝ велете дека не е во право. Не ја оставајте на валкани места или простории.

Скорпија – Не ѝ заповедувајте и не ѝ држете лекции, нема да ве послуша. Не ја критикувајте и не ја озборувајте зад грб. И во никој случај не ја лажете.

Стрелец – Не му наметнувајте обврски. Не му забранувајте да се движи. Не терајте го да почитува авторитети, луѓе кои молчат и страшливци. Не обидувајте се да го задржите во затворен и тесен простор.

Јарец – Немојте да бидете несериозни. Не го терајте да стигне на време и да не доцни. Не барајте да биде толерантен. Не ставајте го на ниски позиции.

Водолија – Не поднесува „побавно“ или „подоцна“, сè сака веднаш. Не ja терајте да живеe живот без стрес. Не барајте да бидe „класичнa“. Не ja оставајте самa.

Риби – Не одземајте им ја потребата да бидат „потребни“. Не оставајте ги без мисија, не игнорирајте ги. Не ја игнорирајте нивната работа. Не барајте да бидат реални.

Слични објави

Хајди Клум се онесвестила на снимање: Фановите се поделени со мислењата, коронавирус или бременост?

Еспресо

Дајте ѝ леб и мармалад! Твитерџиите се шегуваат со Џенифер Лопез

Еспресо

Џенифер Лопез не може да го дочека Супер Боул: Погледнете како се подготвува (ВИДЕО)

Еспресо

Зошто косата постојано ви е сува?

Igor

ЈА НАПАДНАА: Јелена, лошо влијаеш врз Дара Бубамара!

Igor

Овен Вилсон го сменил телефонскиот број кога дознал дека Варуни е бремена

Igor

Остави Коментар

6 + 16 =

Слични објави

ВОЛКАВИ ГРАДИ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ: Оваа СТАРЛЕТА со своите СИЛИКОНИ остава без здив

Igor

Мик Џегер по операцијата: Жив, Здрав и повторно во акција! (ВИДЕО)

Igor

Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Igor

ЕМОТИВНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ги кријат своите чувства

Igor

Дара Бубамара на настап се појави со заштитна маска, а после „дрмна“ ракија (ВИДЕО)

Еспресо

Меган Маркл ЕДВАЈ ГИ ЗАДРЖА СОЛЗИТЕ пред камера (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian