Штангли со сусам и чоколадо

Состојки:
100 гр шеќер
4 лажици мед
100 гр маргарин
70 гр чоколадо
100 гр сусам
100 гр ореви

Подготовка:
Сусамот пропржете го. Оревите ситно исечкајте ги. Ставете го шеќерот во сад малку да се растопи, додадете ги маргаринот и чоколадото и сите состојки варете ги додека не се добие средно густа смеса. Додадете ги сусамот и оревите и веднаш тргнете го садот од оган. Добиената смеса ставете ја во подмачкан сад и откога ќе се олади сечете на парчиња по желба.

Слични објави

Нека не ви биде здодевно ова попладне: Направете чоколадни коцки со џем и бисквити – Најбрзиот колач за секој ден (ВИДЕО)

Еспресо

Пилинг за тело од состојки кои сите ги имаме дома

Igor

Теа Трајковска ќе ја памети 2019 година: Нејзина песна избрана во топ 50 во Европа (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Двејн Вејд отворено призна дека неговото дете е трансродово лице (ВИДЕО)

Еспресо

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Васко Спасоски

За малку ќе пеев на погрешна свадба: Миле Кузмановски во Еден на Еден (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

4 × четири =

Слични објави

Малечкиот Кеба ја упропасти Северина! Подигнала кредит од 70.000 евра! Ставила под хипотека уште еден стан (ФОТО)

Igor

Актерката била уапсена бидејќи правела „корона-забава“ за роденденот на сопругот!

Еспресо

Аријана Гранде си купи раскошна вила за 14 милиони долари (ФОТО)

Еспресо

Бившиот сопруг на Џенифер Лопез остана без јахтата: Пламенот ја проголтал за неколку минути

Слободен печат

Што ли ќе каже Брена: Нејзината снашка во провокативна долна облека на Инстаграм (ФОТО)

Васко Спасоски

Вистинската причина за несогласувањето помеѓу војвотките Кејт и Меган излезе на виделина: Тоа ѝ беше најтешко да го прифати!

Еспресо