Шокантни детали: Како Брижит го „украла“ Макрон од својата ќерка

Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата 24 години постара сопруга Брижит се венчаа во 2007 година и тоа една година по нејзиниот развод од банкарот Андре Луис Озиер.

Не е познато кога ја започнале врската, но родителите на Макрон силно се противеле на оваа врска.

Малку е познато дека во претседателот на Франција била заљубена ќерката на Брижит, Лоренс Озиер. Таа со Емануел одела во средно училиште и таа постојано зборувала за него и било многу очигледно дека и се допаѓа, изјавија пријатели блиски до семејството.

Но, во меѓувреме, нејзината мајка лудо се заљубила во него и ги шокирала сите. Тоа го откри помалата ќерка на Брижит, Тифани Озиер во документарецот „Брижит-Макрон: Француска новела”. Тифани призна дека за неа, нејзината , нејзината постара ќерка и постариот брат Себастијан тоа било трауматично искуство. Макрон многу брзо започнал да доаѓа кај нив, но не кај сестрата, туку кај мајката, која му предавала француски јазик и му држела часови по глума.

– Беа воодушевени еден од друг и тоа сите го гледаа. Никој тоа никако не можеше да го сокрие. Таткото откако видел што се случува, веднаш се иселил од куќата. Се преселил во Лил, каде, инаку, работел – откри Тифани.

Родителите на Емануел тогаш го испратиле во Париз да го заврши школувањето, но тој успеал да ја одржи врската на далечина со Брижит.

– Нема така лесно да се ослободиш од мене. Ќе се вратам по тебе и ќе те оженам – и кажал Макрон на својата тогашна учителка, мажена жена со три деца.

Макрон и Брижит 13 години ја одржува врската на далечина, а кога таа во 2006 година се разведе од својот сопруг, тој ја запроси.

Слични објави

За многумина тој е единствениот Џејмс Бонд: Почина легендарниот Шон Конери

Васко Спасоски

КРАЛИЦИ НА БИКИНИТЕ: Ирина Шајк на врвот (ФОТО)

Igor

Совршен летен оброк: Полнети пиперки со сирење! (РЕЦЕПТ)

Igor

Музички времеплов: Последниот настап на Елвис Присли, кралот на рок музиката

Еспресо

ХАОС ВО ЗАДРУГА: Анабела физички го нападна момчето на нејзината ќерка Луна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Здрави грицки од вашата кујна: Сусам интегрални кекси

Igor

Остави Коментар

дванаесет − два =

Слични објави

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Еспресо

ОБОЖУВА ДА СЕ СОБЛЕКУВА: Жешката Русинка без милост ги провоцира мажите (ФОТО)

Еспресо

Зошто Никол Кидман и УДИРАЛА ШЛАКАНИЦИ на својата мајка? (ВИДЕО)

Igor

Одржувањето лична хигиена низ вековите: Старите Грци се туширале со црева, на римските аристократи робовите им ги миеле забите

Еспресо

Заљубена до уши: Елена Ристеска објави слики со новото момче во Мајами!

Еспресо

Ова е веќе лудо: Погледнете како се појави Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian