Шминка за очи инспирирана од зајдисонцето

Летното небо како инспирација е вистински хит во сезонскиот мејкап стил. Дозволени се сите комбинации на бронзена, жолта, златна, портокалова, корална, па дури и сина и зелена нијанса.

Голем број козметички куќи имаат во својата понуда палети со шминка за очи во нијанси кои асоцираат на зајдисонце, а истиот стил може да се забележи и на модните писти.

За светол до среден тен најмногу одговараат комбинации на нијанса на праска и корали, додека пак, оние со потемен тен можат да си дозволат и светлопортокалова нијанса. Маскарата, секако, е задолжителна.

При ваква шминка на очите, бојата на усните најдобро е да остане природна, потенцирана со сјај за усни во слична боја.

Слични објави

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Еспресо

Ретко кој би се осмелил да го облече она што Карлеуша го носеше на себе (ФОТО)

Igor

Дали на мажите навистина им се допаѓа секси долната облека?

Igor

ТАЈНАТА НОЌ КОГА МУ ПЕЕШЕ НА КЕНЕДИ Мерлин Монро носеше долг фустан, а под него… (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Балашевиќ се поднови со луксузна вила на Истра

Igor

На аукција рачно напишана минијатурна книга за „Хари Потер“: Се очекува да достигне цена од 180.000 долари (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

5 × 2 =

Слични објави

Вељко објави фотка од свадбата, а потоа следеше лавина коментари поради описот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Актерката Нина Деан е бремена: Пресреќна сум, никогаш не ми било вака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хали Бери го обвини бившото момче за инцест и расизам: Водевме љубов трипати годишно (ФОТО)

Igor

Наташа Беквалац го покажа луксузниот имот и вила! (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп 15 октомври 2019, вторник

Igor

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Igor