Шарена посна салата

Подгответе вкусна посна шарена салата.

Погледнете што ви е потребно за неа и како да ја подготвите.

Состојки:

150 грама ориз

300 грама црвен грав

300 грама конзервирана пченка

1 главица црвен кромид

6 шери домати

Маслиново масло, магдонос, сол и црн пипер

Подготовка:

Оризот сварете го, прецедете и ставете го да се излади. Исото направете го и со гравот. Во длабок сад ставете ги оризот, гравот,пченката, како и црвениот кромид претходно исецкан и шери доматите, па се добро зачинете, измешајте ја смесата и послужете.

Пријатен апетит.

Слични објави

Сузана Гавазова не мирува! Пејачката објави провокативно видео на Инстаграм! (ВИДЕО)

Igor

Северина и во карантин може да одржи концерт: Погледнете што се случуваше во куќата на нејзиниот свекор Кеба! (ВИДЕО)

Еспресо

Некогаш НАЈПЛАТЕН МОДЕЛ, а сега непрепознатлива и со целулит (ФОТО)

Igor

Музичарите и уметниците заборавени: Панчо од ДНК прашува дали некој се сети на нив?!

Васко Спасоски

Милан Калиниќ збудале во изолација – Вака во реалниот живот се пишува домашно со децата (ВИДЕО)

Еспресо

ПРСТЕН ВРЕДЕН НАД 600.000 ЕВРА: Откако ја тргна ракавицата многумина останаа шокирани! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 + 8 =

Слични објави

Соседите на Дара Бубамара не ја „мирисаат“ многу: Нема закон за неа, прави што сака!

Васко Спасоски

Денес би го славела 62-от роденден – Јелена на гробот кај мајка ѝ однесе џиновско срце со бел ангел (ФОТО)

Еспресо

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Еспресо

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ ги покажа силиконите, но сите се чудат на нивниот изглед (ФОТО)

Igor

Што е ЦРНА МЕСЕЧИНА и што му носи на секој хороскопски знак?

Igor

Колку би платиле да ја видите гола? Адријана Лима се соблече за Амазонија

Igor