Секоја трета жена има надградба на коса, но не знае што навистина има на главата!

Бројот на жените кои своите коси ги продолжуваат со надградба од година во година е сè поголем, но ретко која жена знае од каде доаѓа косата која завршува на нејзината глава.

Косата главно доаѓа од хиндуските храмови, каде што сиромашните жени трпеливо чекаат во редови и по неколку часа за монасите да им ги избричат главите, пренесува „Дејли мејл“.

Повеќето од тие жени никогаш во животот не ја боеле, па ниту ја шишале својата коса и затоа нивното влакно има неверојатна вредност на пазарот. Косата ја третираат со кокосово масло за да остане свиленкаста, не користат шампони со хемикалии и редовно ја чешлаат.

Косата на повеќето жени во Индија е изклучително црна, но е толку здрава што без проблеми ја прифаќа бојата, па фризерите низ светот можат со неа да прават што сакаат. Индија е една од водечките земји од кои се извезува коса. Со оглед на тоа што жените не сакаат надомест за својата коса, сите сретства одат во буџетската каса.

Храмот Тирумала од косата заработува 25 милиони евра годишно.

Слични објави

Ексцентрична на тато: Ќерката на Пол Гаскоњ во танга-бикини на плажа (ФОТО)

Igor

Чудо од чоколадо: Брза, едноставна и вкусна посластица која ќе ве воодушеви

Igor

Парис Хилтон ги шокираше сите со изјавата: Сето тоа беше само глума!

Еспресо

Со фотографија во бикини го засени својот славен сопруг (ФОТО)

Igor

УШТЕ ЕДЕН МУЗИЧКИ СКАНДАЛ: И „Shallow“ е плагијат!?

Igor

Убавината им е на прво место: Мажите од ова племе се шминкаат по три часа за да ги заведат жените (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четиринаесет + оне =

Слични објави

ШОУ НА БАНДЕРАС: Еве што направи холивудскиот актер на црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Igor

Наоми Кемпбел поради коронавирусот се откажа од голотијата: Познатата манекенка во поинакво издание! (ФОТО)

Еспресо

Секси СЕВЕРИНА ја „запали“ публиката на промоцијата на новиот албум (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 25 октомври: Раковите ќе ја преземат ситуацијата во свои раце

Igor

Со црево на плажа: АЊА ВЕТЕРОВА ја испира негативната енергија (ВИДЕО)

Igor

Поранешната сопруга на Џони Деп, Амбер Херд е повторно во врска со жена! (ФОТО)

Еспресо