СЕ ПРАВИ НАВЕЧЕР, СЕ ЈАДЕ НАУТРО: Неверојатен здрав појадок кој го топи салото

Кога ќе воспоставите навика за здрав појадок, тогаш со сигурност ќе знаете дека слабеењето и здравјето ќе ви бидат загарантирани.

Овој појадок е полн со витамини и минерали, кои освен што се добри за здравјето, го подобруваат и изгледот на косата, ноктите и кожата.

Рецептот е евтин и едноставен:

300 мл кефир
2 лажици овесни снегулки
Една лажичка мелено ленено семе
Една лажичка какао
7 суви сливи

Подготовка:

Подготовката на овој здрав појадок почнете ја така што ќе ги прелиете сливите со 100 мл врела вода и ќе оставите да отстојат 10 минути.

Во посебен сад измешајте ги другите состојки, додадете го кефирот, а од сливите направете пире. Откако ќе се излади, измешајте го и пирето од сливи и смесата чувајте ја во фрижидер до следното утро.

Изедете ја кашата за појадок. Резултатите ќе бидат видливи уште по првата недела од консумирањето.

Дознајте и како се прави пијалак против несоница.

Слични објави

Емина Јаховиќ искешира повеќе од 200.000 евра за вила во Нови Пазар (ФОТО)

Васко Спасоски

Илон Маск го доби шестото дете: Само ќе одлучи кој пол ќе биде!

Еспресо

Сите ја критикува поради донацијата, но еве на што размислува Ким Кардашијан! (ФОТО)

Еспресо

Се враќаат 90-те! Еве што е повторно ИН кај маникирот

Igor

Дојдете кај мене, имам подобар поглед! Мадона ги повика Меган и Хари да дојдат во нејзиниот стан, а еве што им нуди! (ВИДЕО)

Еспресо

Македонија има „Мис карантин“ за 2020 година: Нашата Кристина најубава помеѓу 210 девојки од целиот свет! (ФОТО

Васко Спасоски

Остави Коментар

1 × 1 =

Слични објави

Старлетата Кејти ја фатија топлес во море, а јавноста се згрози од нејзините гради (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп 21 август 2019, среда

Igor

Повеќе нема криење! Елена Ристеска и Филип Арсовски блескаа на модната недела (ФОТО)

Igor

Линдзи Вон по една година ја раскина свршувачката

Еспресо

Бившата на Кајмакоски сними дует со синот на Ибуш Ибраимовски (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

Igor