Се оженила за актерка, а „тешка е“ 450 милиони долари. Елен Деџенерис има страшно минато!

Елен Деџенерис (62) е една од најуспешните комичарки во историјата, а за време на својата импозантна кариера успеала во се.

Од стенд-ап комедија, преку позјамување на својот глас за цртани-филмови, до водителка на популарни емисии, Елен на светот му ги откри своите бројни таленти. Објавила неколку книги, а била и домаќин на престижни награди, од Еми до Оскари.

Деџенерис е родена во американската држава Луизијана, а пред да ја лансира својата кариера во емисијата „Tonight Show“, работела како стенд-ап комичар во околината на Њу Орлеанс. Денеска таа е „тешка“ повеќе од 450.000 милиони долари, а патот до врвот не бил лесен.

Меѓутоа бројни детали од нејзиниот живот и понатаму се непознати.

 

View this post on Instagram

 

Happy TWOsday! Tonight’s #GameofGames is all identical twins! Get your app ready for twice the chance to win from home.

A post shared by Ellen DeGeneres (@theellenshow) on

Пред да стане светски позната личност, Елен за живот заработувала на поинаков начин. Една од работите со кои се занимавала е продажба на правосмукалки, а работела и како келнерка.

Елен како тинејџерка во домот каде живеела поминала низ пекол. Нејзината мајка Бети се борела со ракот на дојката, а додека таа не била дома, нејзиниот очув ја користел секоја прилика да ја злоставува Елен. Тоа започнало кога Елен имала 15 години. Како што зборувала во интервјуата, очувот и ги допирал градите со изговор дека мора да провери дали и таа има рак на дојка. Еднаш побегнала од дома низ прозорот од својата соба, бидејќи очувот се обидел да и провали во собота. Таа за овие трауматични искуства јавно прозборе за да им помогне на другите кои се соочуваат со ист вид на злоставување.

Како стенд-ап комичарка во 80-те  години била на турнеја, а прекарот го добила по „Showtime“. Нејзината кариера од тогаш почнала да расте…

Фото: Принтскрин

Eлен во една од своите емисии открила дека е геј, а со оглед на тоа дека во тоа време била многу популарна, поради својата сексуалност и пропаднаа неколку спонзорски договори. Таа и нејзината партнерка Ен Хеч во тоа време биле многу популарни како пар. Исто така малкумина знаат дека нив две ги споил актерот Винс Вон.

За време на долгогодишната кариера Деџенерис имала бројни успеси, но и падови. Поради авторски права, во 2009 година ја тужеа неколку дискографски куќи наеднаш, бидејќи тврделе дека во своите емисии без дозвола користела повеќе од 1000 песни…

Слични објави

НА БАРАЊЕ НА ФАНОВИТЕ: Мирјана Карановиќ во бикини се пофали дека ослабела 14 кг (ФОТО)

Igor

Поради коронавирусот откажана азиската турнеја на Бонд

Еспресо

Ова се најљубоморните хороскопски знаци

Igor

Селин Дион во Париз: Си играше со модата и со нервите на обожавателите! (ФОТО)

Igor

Туна објави фотографии од када, ама не е сама (ФОТО)

Igor

Кантри пејачка (25) позитивна на коронавирус: Ги загубив сетилата за вкус и мирис

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет − 6 =

Слични објави

Не сте сигурни дали му се допаѓате? Овие знаци би можеле да го потврдат тоа!

Igor

Каква мајка, таква ќерка! Адријана Лима има преубава мајка! (ФОТО)

Igor

Како да ја одржите страста во бракот и желбата за секс да остане иста како порано?

Еспресо

Нејзината едноставност остава без здив: Само жена со стил може да се појави вака облечена (ФОТО)

Igor

Чилеанка дојде до генијална идеја како да го продава својот мед па го нарече „Мел Гибсон“ – Актерот подготви тужба

Еспресо

Почина Мања од Дисциплина Кичме

Igor