Се огласи сопругата на Коби Брајант: Нејзината порака за Црна Мамба и Џиџи уште еднаш ја расплака планетата (ФОТО)

Ванеса Брајант, сопругата на трагично настрадниот кошаркар Коби, се огласи неколку дена по шокантната трагедија.

Долго Ванеса го чуваше профилот на Инстаграм затворен, бидејќи не може да се опорави од најголемиот удар во животот. Меѓутоа таа собрала сила за да напише порака кога видела дека целиот свет жали за нејзиниот сопруг и ќеркичката Џиџи.

– Моите девојчиња и јас сакаме да им се заблагодариме на милионите луѓе кои покажаа поддршка и љубов во овие страшни моменти. Ви благодарам на молитвите, тие дефинитивно ни беа потребни. Ние сме потполно скршени од смртта на мојот Коби и нашето прекрасно дете.

 

View this post on Instagram

 

Mambacita and her daddy watching the @lakers game tonight. 💜💛

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

– Исто така сме скршени и со загубата на останатите луѓе кои загинаа во неделата. Ја делиме нивната интимна тага и болка. Не можат да се најдат зборови со кои може да се опише болката која ја чуствуваме моментално. Ме теши само тоа што Коби и Џиџа знаеја колку многу ги сакавме. Бевме благословени што ги имавме во нашите животи. Би сакала засекогаш да беа со нас. Многу рано беа разделени од нас.

 

View this post on Instagram

 

My babes. ❤️🏀 #GigiBryant

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

– Не сум сигурна како ќе се одвиваат нашите животи сега, невозможно е да го замислиме животот без нив. Но, се будиме секое утро и се обидуваме да продолжиме понатаму, да туркаме поради Коби и нашата Џиџи, сега тие ние го осветлуваат патот. Нашата љубов за нив е бескрајна и немерлива. Само сакам да можев да ги прегрнам и да ги бакнам и да ги благословам. Да ги имаме засекогаш. Ви благодарам што делите и радост и тага и поддршка со нас. Молиме само за почит и приватност во овие моменти кога се обидуваме да се навикнеме на новата реалност.

Слични објави

Домашно топло чоколадо за уживање во дождливите денови (РЕЦЕПТ)

Igor

Грк кој спиел со над 4.000 жени предупредува: Тоа нема да ве исполни!

Еспресо

Северина со емотивна порака: Не можам доволно да се заблагодарам на Господ што ми ја испрати!

Васко Спасоски

Како изгледа домот на Јелена и Новак Ѓоковиќ? (ФОТО)

Еспресо

Откако беше критикуван зошто ги „удира жените по задникот“, Џанлука „реши да се поправи“ (ВИДЕО)

Igor

Најдобрата пријателка на Меган Маркл во самоизолација поради коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

2 × пет =

Слични објави

Невкусна шега на хрватската група „Колонија“: Го менуваме името во „Коронија“ (ФОТО)

Васко Спасоски

МЕГАН МАРКЛ ОЧАЈНА: Новото правило на кралицата ја шокираше војвотката

Igor

„Викнете доктор“: Нивес Целзиус ги сликаше градите од птичја перспектива (ФОТО)

Васко Спасоски

Топ 5 стајлинзи: Модна инспирација за сите генерации! (ФОТО)

Еспресо

План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Еспресо

Сопругот на Карди Би мораше со раце да ѝ ги придржува градите да не ѝ „паднат“ надвор (ФОТО)

Васко Спасоски