Само ЕДЕН ТРИК ве дели од природен изглед кога носите пудра

Не е лесно да се пронајде пудра која точно одговара на вашето лице, па некои жени и девојки трошат многу време и пари додека да дојдат до совршениот производ.

Но, дури и тогаш се случува да се познава дека носат пудра. Постои еден едноставен трик кој ќе помогне да постигнете што поприроден изглед на тенот.

Познатиот шминкер Вејн Гос тврди дека со додавање капка масло (бадемово или од јојоба), ќе успеете во тоа, а нема да ја намалите покривноста на пудрата. Можете да изберете и друго масло кое одговара на кожата.

Со ова, добивате текстура која лесно се нанесува на лицето, а трошите и помала количина од козметичкиот производ. Резултатот е беспрекорен, а во исто време и природен изглед, како воопшто и да не носите пудра.

Слични објави

Бизарно видео од кралицата на попот ја згрози планетата: Мадона и по 30 години успеа да ги шокира обожавателите (ВИДЕО)

Igor

Ештон Кучер се разголе пред сопругата, а за тоа имаше уренебесна причина (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонската Џеј Ло – Пејачката Елена Велевска го покажа бујното деколте (ФОТО)

Еспресо

Девојката на Роналдо направи шпага, нејзиниот задник ги излуди фановите (ФОТО)

Igor

Цеца на снаата Богдана ќе и подари драгоценост која таа ја добила од мајката на Аркан (ФОТО)

Igor

Уште едно ПРОВОКАТИВНО ВИДЕО од спалната на Карлеуша (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

10 + оне =

Слични објави

ВОЛШЕБНА МЕШАВИНА: Познатата блогерка со „лек“ за слабеење, против првут и затегната кожа

Igor

Лепа Брена како филмска дива: Изненади со фотографија на Инстаграм

Еспресо

Собра 11 милиони следбеници поради својот огромен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Биковите да бидат трпеливи, Стрелците да внимаваат на грешки

Igor

Карди Би и маж ѝ се напиле, а после предизвикале хаос поради шампањско (ВИДЕО)

Еспресо

И пејачката Лепа Лукиќ во самоизолација поради коронавирусот: Останете во своите домови, сè ќе помине! (ФОТО)

Еспресо