Роналдо е првиот човек со 200 милиони следбеници на Инстаграм

Иако главна опсесија на Кристијано Роналдо е да ги соборува рекордите поврзани со фудбалот, во последните години, Португалецот сè поголем фокус става и на вонфудбалските активности.

Така Роналдо кој несомнено е планетарна ѕвезда, стана првата личност со 200 милиони следбеници на Инстаграм.

Зад Роналдо се најде пејачката Ариана Гранде со 173 милиони следбеници, а трет е актерот и поранешен „кечер“, Двејн Џонсон со 170 милиони.

Втор најпопуларен фудбалер на Инстаграм е Лионел Меси со 141 милион луѓе кои го следат на оваа социјална мрежа, додека трет најпопуларен фудбалер е Нејмар со 132 милиони.

 

 

Слични објави

На семеен ручек во Јанче: Игор се запозна со родителите на Илина (ФОТО)

Еспресо

Го криеше неговиот идентитет скоро 8 години: Актерката од „Сексот и градот“ конечно откри кој е таткото на нејзиниот син! (ФОТО)

Igor

Ела Дворник во деветтиот месец од бременоста позира во гаќички! (ФОТО)

Васко Спасоски

Конечно и се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна „Покрај река Брегалница“ (ФОТО)

Васко Спасоски

И секси гого-танчерката (24) го остави Џони Деп (56), а ова е причината! (ФОТО)

Igor

Таа е прогласена за најубава на светот: Нејзиното лице е совршено!

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет − 13 =

Слични објави

Здрави афродизијаци: Пет намирници кои ќе разгорат оган во вашата спална соба

Igor

Смешната страна на хороскопските знаци

Еспресо

Меган Фокс прозборе за врската со раперот: Ние сме две половини на иста душа

Еспресо

7 хранливи материи со кои се богати портокалите

Еспресо

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Еспресо

ФУДБАЛСКИОТ АС искеширал ОГРОМНА СУМА за свадбата на својата миленичка, а ЕВЕ КОЛКУ пари собрале младите како подарок

Igor