Разгорете ја повторно СТРАСТА помеѓу вас и партнерот со помош на овие 4 видови на ПРЕДИГРА

Без разлика дали барате идеи за да ги зачините нештата во креветот или пак, само сакате да пробате нешто ново, следен пат фокусирајте се на предиграта и брзо ќе забележите дека нештата стануваат многу позабавни од претходно.

Одложувањето на самиот сексуален акт ќе направи да копнеете еден за друг и крајните резултати ќе вредат за чекањето!

Обидете се со овие 4 видови предигра за да ги достигнете најжешките моменти меѓу вас двајца!

1. Носете секси долна облека

Следен пат кога ќе се договорите да одите на вечера во ресторан, облечете нешто секси под вашата вообичаена облека. Не му кажувајте ништо на партнерот сè додека не сте во автомобилот, на неколку минути од ресторанот. Тогаш дискретно покажете му што го очекува кога ќе се вратите дома и натерајте го да чека цела вечер за да го види и останатиот дел.

2. Направете игра

Почнете да се бакнувате и да се соблекувате еден со друг, но не дозволувајте си да скокнете веднаш на главниот акт. Обидете се да се мотивирате да издржите што е можно повеќе пред да се предадете и смислете казна за губитникот, односно за оној што прв ќе попушти.

3. Заедно избањајте се по работата

Опуштете се по долгиот ден со пенлива купка или жежок туш заедно со вашиот партнер. На овој начин заеднички ќе ги измиете и сите оние стресови и тензии што се „залепиле“ за вас во текот на денот и ќе можете подобро да уживате во вашето присуство. Додајте свеќи околу кадата за романтична атмосфера или пуштете музика додека се бакнувате под тушот. На спалната соба може да ве чекаат чоколади со кои ќе се засладите по бањата, за дополнително да го одложите сексуалниот чин.

4. Заврзете ги очите на вашиот партнер

Нештата можат да бидат многу поинтересни ако ги затворите очите на партнерот со вратоврска или марама. Почнете да го/ја бакнувате по вратот, стомакот или кое било друго место, полека симнувајќи се надолу. Ако навистина сакате да го/ја воодушевите, држете ледена коцка во устата додека со бакнежите се спуштате надолу.

Слични објави

Серијата „Игра на престоли” беше и победник и губитник на наградите Еми (ВИДЕО)

Igor

„Мајка ми ми умре на раце“: Српската пејачка првпат за својата најголема болка!

Васко Спасоски

Ричард Гир: За мојот успех заслужна е најмоќната сила на Универзумот

Еспресо

ЕВРОСОНГ 2019: Претставничката на Кипар родила дете на 14 години

Igor

Кои хороскопски знаци драматизираат најмногу?

Igor

Спасете се од првутот со природен шеќерен пилинг

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + 6 =

Слични објави

Потегот на Бијонсе и Џеј Зи ги разбесни Американците (ВИДЕО)

Еспресо

Земјотресот и ја оштети куќата, па водителката Николина Пишек објави фотка од ќерката и упати силна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кои се најзлобните хороскопски знаци?

Igor

Рецепт со кој ја отвораме сезоната за топло чоколадо

Igor

Ким Кардашијан открива детали од страшниот грабеж: Гледав во пиштолот и си реков, СЕГА ЌЕ УМРАМ!

Igor

Мини уштипци со кисело млеко: Највкусното тесто без јајца и прашок за печиво (РЕЦЕПТ)

Igor