Пробајте ги уште денес – 5 НАЈТЕШКИ секс пози кои ќе ве препородат

Британскиот произведувач на долна облека “Ann Summers” објави “пет најтешки сексуални пози” и ги предизвика луѓето да ги испробаат. Како што велат тие, позите бараат мала пракса но воедно пружаат најголемо задоволство.

“Важно е да го тренирате вашето тело со цел да ги изведувате правилно, но ќе ви се исплатат вам и на вашиот партнер”, тврдат експертите од компанијата.

Core-Masutra
Тежина: 4/5

Легнете на грб и подигнете ги нозете во воздухот, додека вашиот партнер се позиционира позади вас. За дополнителна рамнотежа, држете го партнерот за нозете додека тој ги придржува вашите подигнати нозе.

Easy Over
Тежина: 4/5

Направете мост и задржете ја оваа положба додека вашиот партнер се позиционира пред вас. Секако, нешто кое морате прво да совладате за оваа поза е правењето мост.

Meal For One
Тежина: 5/5

За оваа поза ќе ви треба повеќе пракса – еден од партнерите треба да прави стој на раце, додека другиот орално го задоволува. Доколку се чувствувате нестабилно, потпрете се на ѕид.

Namaste In The Bedroom
Тежина: 3,5/5

Во текот на сексот во доги стајл, подигнете го задникот за подлабока пенетрација. Ќе ви треба малку повеќе пракса за да совладате рамнотежа, но задоволството е загарантирано.

Тhe Flex Factor
Тежина: 4,5/5

Оваа поза бара сила во сите делови од телото кај двајцата партнери. Најлесно може да се опише како поза 69 во која мажот стои и ја држи жената надолу.

Слични објави

Избра 17 години помлад: Една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот не крие колку е ЗАЉУБЕНА И СРЕЌНА! (ФОТО)

Igor

ДЕНЕС Е ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЕЈАЧКИ, а оваа фотографија открива како изгледала на почетокот на кариерата (ФОТО)

Igor

НОВ СИНГЛ на талентираната Александра Јанева (ВИДЕО)

Igor

Рита Ора нема милост: Ги полуде фановите со последните фотографии – позира во проѕирна маичка под која нема ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

По скандалите, испливаа сите тајни на Ким и Канје: Долго време не се заедно, а раперот децата ги гледа многу ретко и пати поради тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Отстранете го целулитот со овие пет вежби (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

четиринаесет − 3 =

Слични објави

Кит Ричардс донесе важна одлукa: На 77 години престанува да пуши!

Еспресо

Кристина Арнаудова збесна! Познатата пејачка доби непристојно прашање на Инстаграм (ФОТО)

Igor

„Човек мора да живее од нешто“: Бред Пит откри што работел пред да стане познат (ФОТО)

Igor

Евровизија 2019: ТАМАРА блесна и на втората проба (ФОТО)

Igor

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Igor

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ ги возбуди своите фанови (ФОТО)

Igor