ПРИРОДНА МАСКА од која вашата коса ќе расте КАКО ЛУДА

Иако во маркетите можеме да најдеме козметички производи за која и да е намена, не треба да заборавиме дека некогаш и природата може да помогне.

Од оваа витаминска маска за коса, освен што ќе го обновите влакното, ќе ја направите поцврста, но и повеќе ќе расте.

Исцедете лимон, цитрон и портокал. Една банана изгмечете ја и измешајте ја со блендер со 200 мл млеко. Измешајте ги и соковите од цитрусите.

Нанесете ја смесата рамномерно, замотајте ја косата во фолија и држете ја маската половина час.

Потоа измијте со топла вода, темелно. Уште на првото користење ќе забележите дека косата е посјајна и дека првутот е намален.

ЈА ЧИСТИТЕ ЛИ ПРЕСАТА ЗА КОСА? Ако не го правите тоа, се изложувате на ОВИЕ опасности

Слични објави

Го криеше неговиот идентитет скоро 8 години: Актерката од „Сексот и градот“ конечно откри кој е таткото на нејзиниот син! (ФОТО)

Igor

Актерката облече мал тесен фустан со ДЕКОЛТЕ до папок (ФОТО)

Igor

Марија Шерифовиќ доживеа незгода ден пред концертот, вриштеше од смеење додека се снимаше без заб! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Еспресо

Пролетна исхрана за подмладување на кожата

Igor

Трикови за подготовка на сокови за зима: Никогаш не мешајте овошје и зеленчук

Igor

Остави Коментар

6 − 4 =

Слични објави

Бела Хадид лута на Инстаграм: Ѝ избришале фотографија зашто ја означила Палестина

Еспресо

Заљубена до уши: Елена Ристеска објави слики со новото момче во Мајами!

Еспресо

Три милиони прегледи за два часа: Емили покажа сè! (ФОТО)

Еспресо

Во какво карантинско расположение е Викторија Лоба? Зависи од саатот!

Еспресо

Подгответе ручек од само 3 состојки (ВИДЕО)

Igor

Секси Дона од „Чувари на плажата“ на 51 години се соблече скроз гола и се поли со… (ФОТО)

Васко Спасоски