Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Принцот Хари наводно доживеал нервен слом во текот на престојот во Канада, јавуваат американските медиуми. 

Според изворите, принцот не можел повеќе да го поднесе притисокот кој кралските должности му го наметнувале на семејството, поради што наводно здравјето сериозно му било нарушено, па така тој неколку недели посетувал психијатар, а за сето тоа обвинета е Меган Маркл.

Американскиот таблоид „Globe“ објави вест дека член на британското кралско семејство доживеал „таен ментален слом“ за време на одморот и Божиќните празници.

instagram

„Принцот едноставно повеќе не можеше да гледа колку лошо се справува неговата сопруга со улогата на аристократка. Стравуваше дека Меган ќе го остави и ќе го земе нивниот син Арчи со себе. Сите тие околности си го земаа својот данок и во еден момент тој „пукна“, поради што со недели беше на терапија кај психијатар кој го посетуваше во вилата во Канада, за време на божиќните празници“, открил непознат извор, велејќи дека Меган тоа го искористила и го советувала дека ќе бидат многу посреќни, доколку едноставно, се откажат од кралските должности и се отселат од Велика Британија.

Други медиуми тврдат дека веста е лажна и го осудија овој чекор со кој очигледно намерата била да им се нанесе штета на Хари и Меган.

Слични објави

Раперката Карди Би направи роденденска забава која може да се опише како – порно забава! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Реприза од 1985 година: „Queen“ го повтори легендарниот сет од фестивалот „Лајв еид“, овојпат во Австралија! (ВИДЕО)

Еспресо

Налутен татко му пратил писмо на момчето што ѝ ја „украло“ невиноста на ќерка му

Еспресо

На прагот на 40-те исфрлете го ова од вашиот несесер!

Еспресо

РАМБО АМАДЕУС: Ако гледате шунд содржини, немојте да очекувате дека вашите деца ќе завршат на Сорбона

Igor

Шерон Стоун (61) позираше целосно гола, без цензура: Новата насловна на Vogue ги остави сите без текст (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × 5 =

Слични објави

„Слушај ти, жениште, седи доле кога јас велам“! Саша Поповиќ и Вики Миљковиќ се направија „лом“: „Поповиќ, ти си неписмен“!

Igor

Тијана Дапчевиќ ѝ се обрати на малата Тијана Дапчевиќ: Сите мисли ќе ти почнуваат со множина и зад секоја ќе стои љубовта

Еспресо

Имаат преголеми очекувања: Овие хороскопски знаци избрзуваат во љубовните односи

Еспресо

КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Пејачката Сани откри дека сопругот Мартин го запознала во кафеана (ФОТО)

Igor

Американската кантри ѕвезда Џо Дифи почина од коронавирус

Еспресо

Се бореше на децата да не им остави ниту цент, а синот не го ни запозна: Холивудскиот продуцент Стив Бинг изврши самоубиство

Еспресо