Пријанка Чопра со деколте до папок ги остави сите занемени! (ФОТО)

Пријанка Чопра, една од најубавите жени на светот, поранешна Мис на светот, актерка и сопруга на Ник Џоунс, не е срамежлива кога некој модел на фустан ќе ѝ се допадне.

Profimedia

Атрактивната Пријанка Чопра е позната по тоа дека не се плаши да експериментира со стилот, па неретко можеме да ја видиме во интересни бои, кроеви и модели, а овој пат одлучи да не воодушеви со смелоста да покаже повеќе од останатите.

Profimedia

Актерката на 62-те Греми награди носеше тоалета која е потпишана од модната куќа Ралф и Русо, а која има се: ексцентрични реси на ракавите, чипка, циркони, лилјак-ракави, сирена-крој, но и деколте кое се протега до средина на стомакот, поточно неколку сантиметри испод папокот.

Profimedia

Пријанка овој стил го надополнила со впечатлив накит, а се определила за нешто посуптилна шминка. Посебно впечатлив е начинот на кој Чопра сакаше да му оддаде почит на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант – на еден од ноктите имаше напишано 24, што е бројот кој покојниот спортист го носеше на својот дрес додека професионално се занимаваше со спортот.

Profimedia

Слични објави

Кинескиот град Шенжен забрани јадење на кучиња и мачки!

Еспресо

Доживотен тренд: Ова парче облека секогаш е во тренд, а пристапно е за секого (ФОТО)

Igor

Селин Дион и на 51 година не престанува да ја шокира јавноста со провокативните модни комбинации (ФОТО)

Еспресо

Мала астро школа: Како да си го одберете вистинскиот партнер за вас

Igor

Манекенката ги оперирала градите? Сите гледале во деколтето на Хајди Клум! (ФОТО)

Igor

Снаата на Лепа Брена призна: Прокоцкав големи пари, а пиев и таблети за смирување

Igor

Остави Коментар

15 + 8 =

Слични објави

Силвестер Сталоне запрепасти многумина со новиот изглед (ВИДЕО)

Еспресо

Зошто Никол Кидман и УДИРАЛА ШЛАКАНИЦИ на својата мајка? (ВИДЕО)

Igor

Анастасија открива зошто НЕМА ДА СНИМИ дует со мајка ѝ Цеца

Igor

Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива

Igor

Бен Афлек стапи во врска со девојката на Џејмс Бонд и сите почнаа да му завидуваат, но по нејзините слики без шминка работите се променија… (ФОТО)

Еспресо

Погледнете од што заработува Цеца Ражнатовиќ 150.000 евра годишно! (ФОТО)

Васко Спасоски