Познати актерки кои се остварија како мајки после 40-та година!

Многу познати актерки се остварија како мајки после 40-та година. И покрај тоа што годините сепак имаа влијание врз плодноста на жената, овие жени докажаа дека тоа може да се случи по природен пат после 40-та.

Ева Лонгорија доби син на 43-годишна возраст, кој го нарече Сантијаго Енрике.

Профимедиа

Мерил Стрип па од друга страна, најмладата ќерка Луиз ја роди на 41 година.

инстаграм

Селма Хејек ќерката Валентина исто така ја роди на 41 година.

Profimedia

Ким Бесинџер во истите години се оствари како мајка.

Profimedia

Актерката Сузан Сарандон прв пат роди дете на 42-годишна возраст. Наредните две деца таа ги роди дури 3 години подоцна.


Останати актерки кои станаа мајки после 40-та година се и Хали Бери, Гвен Стефани, Ева Мендез, Тина Феј, Мараја Кери, Никол Кидман, Ума Турман и многу други.

Слични објави

Најлошите денови за секој хороскопски знак во 2020: Погледнете кој е вашиот

Теодора Циклевска

Енрике Иглесијас објави емотивна порака: Од коронавирус почина неговиот очув!

Васко Спасоски

ЕМИЛИ ДИКТИРА ТРЕНДОВИ: Би облекле ли ВАКОВ КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ? (ФОТО)

Igor

Поради една фотографија на Инстаграм Викторија Бекам стана лоша мајка

Igor

Песто коријандер, за мерак, здравје и детоксикација

Igor

Моден хит: Ева Лонгорија во жолто одело кое секоја дама треба да го има! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 × 3 =

Слични објави

Нема да му биде добро на Иван Јованов кога ќе види со кого се бакнува неговата девојка Антониа Гиговска (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СЕ ЖЕНИ НАДАЛ: На свадбата поканет и шпанскиот крал

Igor

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Еспресо

Целата треперев пред него: Убавата Георгина за врската со Роналдо, а откри и што ја привлекло кај фудбалерот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Еве како изгледаа почетоците на убавата Софија Вергара (ВИДЕО)

Еспресо

НАПРАВЕТЕ САМИ смеса која ќе го реши проблемот со СУВИ И ИСПУКАНИ СТАПАЛА

Igor