Посни марципан-колачи со ореви (РЕЦЕПТ)

Прекрасни посни колачи со извонреден вкус. Вашите гости нема да ви веруваат дека не содржат ниту млеко, ниту јајца.

Потребни состојки:

100 мл вода
350 гр шеќер
160 гр мелени ореви
160 гр бисквити
150 гр маргарин
Екстракт од рум

Глазура:

250 гр шеќер во прав
4 лажици топла вода
Една лажица масло
Една лажица сок од лимон

Подготовка:

Во тенџере ставете ги водата и шеќерот и откако ќе проврие, ставете го маргаринот. Оревите и бисквитите измелете ги, измешајте ги и ставете ги во тенџерето. Додадете неколку капки екстракт од рум.

Добро измешајте ја смесата и нанесете ја во тава обложена со хартија за печење. Оставете да се излади два часа.

Во друг сад измешајте ги состојките за глазура. Смесата ставете ја врз колачот. Оставете еден ден да се спојат сите состојки и потоа исечете на парчиња и послужете.

По желба, наместо со шеќерна глазура, може да прелиете со стопено темно чоколадо.

Слични објави

ЅВЕЗДИТЕ ОД РЕГИОНОТ ЗА ТАМАРА: Поддршка од Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Беквалац… (ФОТО)

Igor

Дара Бубамара на роденденот на Јелена Карлеуша се појавила со „мечка“ од 150.000 евра (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Алек и Хиларија Болдвин уште еднаш докажаа дека трагедиите не им можат ништо!

Еспресо

Фронтменот на групата „R.E.M.“ за коронавриусот: Ова е крај на светот каков што го познаваме!

Еспресо

„Јас и Луна ја сакаме позата 69“: Момчето на малечката Џогани раскажа детали од спалната соба (ФОТО)

Igor

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ОДЛУЧИ: Само еден ќе го добие нејзиното богатство

Igor

Остави Коментар

17 + десет =

Слични објави

НЕ СЕ ПРЕДАВААТ: Овие хороскопски знаци НЕ ВЕРУВААТ во хороскоп

Igor

Сите се неважни, обичен жабарник: Карлеуша ги подбра сите, а само таа има влијание на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Првата слика од Богдана во венчаницата на Цеца (ФОТО)

Igor

Алекс Родригез го откри урнебесниот начин на кој Џеј Ло го присилила да ја запроси (ВИДЕО)

Igor

Адријана Кеш ги „збудали“ обожавателите! Уште една секси-фотка на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Компир бомбици со праз (РЕЦЕПТ)

Еспресо