Посни колачиња со тиква

Изненадете ги домашните со овие вкусни посни колачиња со тиква…

 

Потребни состојки:

– 250 гр маргарин

– 1 лажица мед

– 1 чаша (200 мл) шеќер

– 150 гр сецкани ореви

– 100 гр суво грозје

– 1 пециво

– 600 гр брашно

– 1 чаша пасирана печена тиква

 

Подготовка:

Најпрво изматете го маргаринот со шеќерот и медот. Додадете ги другите состојки и измесете убаво да се соедини. Од тестото извадете топчиња, малку сплескајте ги и редете ги во плех обложен со хартија за печење.

Печете во загреана рерна на 180 степени, околу 15 минути.

Кога се печени и изладени, по желба може да се посипат со шеќер во прав.

Слични објави

АКВАМЕН сепак не може без вода: Џејсон Момоа на одмор во Венеција

Igor

Видео хороскоп за 29.05.2019, среда

Igor

Повторно воодушеви: Ирина Шајк во костим за капење изгледа феноменално (ФОТО)

Igor

Актерката за улогата се спремала настапувајќи во стриптиз клуб!

Еспресо

ЦЕЦА блесна за роденденот на зетот, а АНАСТАСИЈА се фати за микрофонот (ВИДЕО)

Igor

ПЕТ РАБОТИ кои не сте ги знаеле за пејачката Симона Попоска: Обожавам да ме чешкаат (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четири × четири =

Слични објави

ПЕЈАЧКАТА И ВОДИТЕЛКА СТАНА МАЈКА: Се породи Бојана Скендеровски

Igor

Сите ја посакуваат, а тој ја изневери: Порноактерката ги објави преписките со јутјуберот

Еспресо

Видео хороскоп 28 јуни 2019, петок

Igor

Нова дефиниција за луксузен комфор – Версаче бањарка

Igor

Манекенката Деми Роуз се жали: Сакам да си ја вратам старата фигура (ФОТО)

Igor

Дру Баримор со шокантно откритие за „последната забава“ на дедо ѝ: Го украле неговото тело од мртовечница!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian