ПОРАДИ ОВА СЕ ВЉУБУВААТ ВО ВАС: Неочекувана женска особина која ги „пали“ мажите

Магазинот „Sex Research“ спроведе истражување врз основа на кое дошле до заклучок дека мажите повеќе се вљубуваат во жени кои се помалку емотивно стабилни од нив.

Во ова истражување учествувале околу 1.000 мажи, кои одговориле дека сакаат кога се посилни од својата партнерка, бидејќи на тој начин тие се оние кои ја заштитуваат и водат низ врската.

Притоа, кај нив се појавува синдромот на автосугестија дека од нив се очекува да бидат и добри во сексот, па затоа и се трудат да имаат подобри перформанси, за да ја задоволат својата партнерка.

Во истата студија пак, се наведува и дека кога партнерите се рамноправни, сексот е уште подобар, бидејќи на тој начин меѓусебно се стимулираат и надополнуваат.

Тие се повикуваат и на поодамнешна студија според која емоционално послабите луѓе се посклони кон еротски фантазии и полесно прифаќаат експерименти во сексот.

Слични објави

КАРЛЕУША ЌЕ БИДЕ ПРИВЕДЕНА? Адвокатите на Врањеш одлучни за следниот чекор

Igor

Николина Пишек со патики на СТЕЛА МЕКАРТНИ го хипнотизираше Инстаграм (ФОТО)

Igor

Харви Вајнстајн е позитивен на коронавирусот!

Еспресо

Тијана не може да скрие колку се гордее со својот син

Igor

„ЦРНАТА ОВЦА“ од популарниот бенд ЦЕЛОСНО СЕ СМЕНИ, фановите не ја препознаваат

Igor

Јавноста загрижена за Кејт Мидлтон: Поради овие фотографии сите веруваат дека таа е на чекор од анорексија (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

два × оне =

Слични објави

Холивудската дива го прослави 43. роденден: Обожавам да стареам! (ФОТО)

Еспресо

Објавени потресните мемоари на славниот актер во врска со Анџелина Џоли: Таа е ангел, најголем од сите…

Еспресо

Овие знаци ПОКАЖУВААТ дека момчето со кое се гледате е ЖЕНКАР!

Слободен печат

Ќерката на раперот Ерик Б загина во фатална сообраќајна несреќа

Еспресо

Рики Мартин стана татко по четврти пат: „Се роди нашиот Рен Мартин“ (ФОТО)

Igor

ЖЕНСКИ ПРОБЛЕМИ: Како најлесно да се ослободите од подбрадокот?

Igor