Помешајте пиво и лимон и за 5 минути избришете го заморот од лицето

Овие две состојки се многу моќни за убавината. Со нивното комбинирање ќе добиете се што ви е потребно за вашето лице, а да не користите никакви хемикалии.

За само 5 минути, со помош на оваа смеса можете да ги отстраните трагите од замор и да направите сосема природен лифтинг на кожата на лицето.

Се што ви е потребно, веројатно веќе го имате во домот. Помешајте само две лажици ладно, светло пиво и сок од половина лимон.

Со оваа мешавина намачкајте го лицето и оставете го да делува 5 минути, а потоа измијте го со ладна вода. На овој начин можете многу брзо и ефикасно да ги отстраните трагите од замор и да ја затегнете кожата на лицето

Слични објави

Запознајте ја една од најзгодните тетовчанки: Магдалена Јаневска е „бомба“ во вистинска смисла на зборот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 17 ноември недела, Биковите ќе сакаат да бидат сами, Девиците ги очекува нов бизнис ангажман

Igor

Кајли Џенер и Криси Тиген со провокативни видеа на Инстаграм ги оставија своите фанови без зборови! (ВИДЕО)

Еспресо

НЕМАШЕ СРЦЕВА АКТИВНОСТ: Алек Болдвин и сопругата го изгубија петтото дете

Igor

Совршен фустан за претстојните летни денови: Го носи и Пипа Мидлтон (ФОТО)

Igor

Ни тенисерот не може да ѝ одолее: ПРОВОКАТИВНАТА РАЖНАТОВИЌ заведува од Нови Сад (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

десет + деветнаесет =

Слични објави

Натали Портман и Серена Вилијамс станаа сопственички на женска фудбалска екипа

Еспресо

Црна Гора дефинитивно не учествува на Евровизија!

Igor

ПОВЕЌЕ ОД МИЛИОН ЛАЈКОВИ: Џенифер Лопез изгледа неверојатно! (ФОТО)

Igor

Џенифер Анистон се врати на сетот – Актерката среќна поради снимањето на нови епизоди од популарната серија

Еспресо

Пол Макартни повика на борба против расизмот: Кога „Битлси“ дознале пред кого ќе свират, одбиле да настапат

Еспресо

Дневен хороскоп за 26 март 2019, вторник

Igor