Полнети шампињони

Состојки:

12 цели шампињони
2 главици кромид
150 гр кајмак
3 лажици пармезан
сол, бибер, масло

Подготовка:

Исчистете ги печурките. Отстранете ги дршките, па настрана исечкајте ги. Загрејте го маслото, додајте ги кромидот и сечканите дршки од печурките. Динстајте додека не смекнат.

Измешајте го кајмакот, дел од пармезанот, солта и биберот. Со помош на лажичка наполнете ги печурките со остатокот од пармезанот.

Печете околу 20 минути на 180 степени или додека печурките не омекнат.

Слични објави

Доли Партон: Пример за изгледот ми е проститутка!

Еспресо

Џејмс Франко обвинет за СЕКСУАЛНО малтретирање на свои студентки

Igor

Орландо Блум прво погрешно го истетовира името на синот, а сега се пофали и со нова тетоважа

Еспресо

Хороскоп за 17 октомври, четврток

Igor

Ретко кој го видел во ова издание: Погледнете како изгледа Харис Џиновиќ без капа на глава! (ФОТО)

Жаре има супер-емисија: Судиската двојка Начески, Николов и пејачката Антониа Гиговска гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

десет − шест =

Слични објави

НАЈГОЛЕМИТЕ ЗАБЛУДИ ВО ХОРОСКОПОТ: Овие особини ги толкуваме сосема погрешно

Igor

Кети Пери потврди дека е бремена, а веста ја откри во новиот спот (ВИДЕО)

Еспресо

Ле­бот ни­ко­гаш не ос­та­вај­те го да стои во ќесе

Igor

Познати парови кои ги криеле своите врски поради бизарни причини!

Еспресо

Сопругата на Саша Поповиќ го прослави 50 роденден – Веднаш се пофали со подарокот од него (ФОТО)

Igor

Џакузи, сонце, рај… Шварценегер изолацијата ја подигна на ново ниво

Еспресо