По пастрамајлиите, градот Штип може да се пофали и со Марија – најубавата девојка во овој град! (ФОТО)

Марија Јовева (22) или како што веќе е популарна на социјалните мрежи Марис Џолин е дефинитивно една од најубавите девојки од земјава.

Таа потекнува од Штип, а со манекенство и моделство се занимава веќе неколку години. Дел од јавноста можеби се сеќава и на спотот на Тајзи за песната „Омилена“, каде токму Марис ја има главната улога.

Инаку Марис е од Штип, а тоа е доказ дека во овој град се родени едни од најубавите Македонки…

Погледнете неколку нејзини фотки:

 

View this post on Instagram

 

#ciaokendall

A post shared by Maryse Jolene (@marysejolene) on

 

View this post on Instagram

 

Simply the best energy for summer 2k19 ✨ @xlenergy_nmk @xlenergy_global . .

A post shared by Maryse Jolene (@marysejolene) on

 

View this post on Instagram

 

Down with the sun ☀️

A post shared by Maryse Jolene (@marysejolene) on

Слични објави

Мала астро школа: Каква енергија имаме, млака или разурнувачка?

Igor

Почина Бони Поинтер од групата „Поинтер систерс“

Еспресо

Најжешките и најудобни секс-пози за во автомобил

Igor

Српската пејачка Каја облече мини-фустан, а градите во секој момент ќе испаднат надвор! (ФОТО)

Спилберг се откажа: Повеќе нема да биде режисер на франшизата „Индијана Џонс“!

Еспресо

Познатата пејачка претера со алкохол, па ја потстрижа косата: Погледнете како изгледа сега! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

10 − 9 =

Слични објави

Пробајте да не се насмеете #2 (ВИДЕО)

Еспресо

Кралските деца ги поддржаа британските здравствени работници

Еспресо

Направете сами средство за отстранување на шминката (РЕЦЕПТ)

Igor

Се породи манекенката Катарина Ивановска – се роди Кира (ФОТО)

Igor

Коронавирусот ја тргна од тронот кралицата Елизабета? Поради пандемијата таа се повлече од јавноста, многумина се сомневаат дека воопшто ќе се врати!

Еспресо

Три хороскопски знаци кои ќе имаат тежок период до крајот на ноември

Igor