Пластичните хирурзи кои имаат свое реално шоу!

Докторите Тери Дуброу и Паул Насиф веќе пет години се ѕвезди на сопственото шоу „Botched“ и се помеѓу најплатените пластични хирурзи во Лос Анџелес. Во нивното шоу луѓето доаѓаат со најлошите резултати од естетските зафати – инфекции, распаднати силикони, р’скавици. Овие доктори се обидуваат да го решат тоа и да им го вратат во нормала животот на пациентите.

Наводно, богатството на Тери Дуброу се проценува на околу 40 милиони долари. Автор е на неколку стручни написи на тема пластична хирургија и реконструктивна хирургија, сопственик е на приватна ординација, но и татко и сопруг на ријалити ѕвезда. Неговата сопруга Хедер се појавува во шоуто „The Real Housewives of Orange County“. Сличен живот води и неговиот колега Насиф.

Оваа двојка во САД пред се е популарна поради својата искреност спрема пациентите. Сепак, многумина ги изненади нивната изјава дека пластичната хирургија ја нарекуваат варварска. Докторот Дуброу навел дека пластичната хирургија е брутална, бидејќи во своите методи на разубавување се уште користи нож и шиење. Но, тие двајца сметаат дека за десетина години, се поретко ќе се користат такви алати. Сметаат дека ќе се појават неинванзивни начини за подмладување и зацврстување на кожата.

„За 5 до 10 години, ќе можете да ја затегнете кожата без ножеви и шиење. Кога студирав, размислував колку е варварски што во 21 век користиме ножеви и конци. Апсурдно!“, изјавил Дуброу.

Слични објави

БЕЗ 30.000 ЕВРА НЕ ОДИ ВО ШОПИНГ – Запознајте ја српската Шерон Стоун: Живееше живот како од бајките, а потоа и се случија ДВЕ СТРАШНИ ТРАГЕДИИ (ФОТО)

Еспресо

Нина Бадриќ ѝ одговори на госпоѓата што ѝ понуди да вади компири на нејзината нива

Еспресо

Хороскоп за 25 ноември – Вагите ги очекуваат непријатности, Рибите ќе бидат во дилема

Igor

Сакате вашата коса брзо да порасне? Направете го сами овој шампон! (РЕЦЕПТ)

Igor

Ќерката на Бијонсе се повеќе личи на мајка си! (ФОТО)

Слободен Печат

Интернетот гори: Сенидах се разголи во нејзината спална соба, градите во преден план! (ФОТО)

Остави Коментар

четиринаесет − 7 =

Слични објави

Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Еспресо

Мелани Грифит во бикини – Никогаш не би и дале 61 година! (ФОТО)

Igor

Кети Пери е преплашена, но и многу внимателна за време на пандемијата! (ФОТО)

Еспресо

Мајката на Кристијано Роналдо се пофали со вртоглаво скапиот подарок од синот (ФОТО)

Еспресо

Еди Марфи е рекордер по број на деца: Еве од колку жени добил 10 наследници! (ФОТО)

Васко Спасоски

Српска пејачка проба да се самоубие, не се знае што се случува со неа (ФОТО)

Igor