Пиво и вотка за сјај на косата

Третирајте ја косата со овие раствори за да го зголемите нејзиниот сјај.

Пивото е добар извор на витамин Б и на косата ѝ дава дебелина и волумен, но и сјај. По шампонирањето, на косата нанесете изветреано пиво. Оставете 5 минути па исплакнете ја косата.

Вотка – за разлика од пивото кое го поттикнува растот на косата, вотката има улога исклучиво да ги отстрани наслагите што се наталожиле на косата. Ова е доволно да го правите двапати месечно. Со претерана употреба на алкохол косата може да се исуши. Прво растворете една лажица вотка во две чаши вода. По миењето, исплакнете ја косата со овој раствор за сјај на косата.

Јаболковиот оцет е одличен тоник за косата. Со негова помош ќе ги отстраните сите наслаги и остатоците од тешките препарати за коса, како и остатоците од каменец од водата. Многу брзо ќе ги видите ефектите.

Помешајте еднакви делови на вода и јаболков оцет (количината проценете ја според должината на косата). По шампонирањето, исплакнете ја косата со овој раствор. Мирисот брзо ќе изветрее.

Камилица – Чаевите се познати по тоа што се добри за здравјето и за имунитетот, а сега ќе ви објасниме како да ги користите за да добиете сјајна коса. Чајот од камилица е одличен пример, а ако имате природно посветла боја на косата, редовна примена може да придонесе за благо осветлување на косата. На една шолја вода додајте една кесичка чај од камилица (ако косата ви е подолга, удвојте ја количината). По миењето на косата со шампон, исплакнете ја со чајот. Оставете ја косата природно да се исуши.

Слични објави

Кој хороскопски знак лесно простува, а кој никогаш не простува?

Igor

Јелена Јанковиќ бремена, таткото на нејзиното дете е угледен доктор, а за нивното запознавање е „виновен“ Новак Ѓоковиќ

Еспресо

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ѝ ги платив сметките од 200.000 долари, ѝ купував гардероба, ја оставив свршеницата и на крајот ме шутна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Славната холивудска дива повторно помина ноќ зад решетки (ФОТО)

Igor

ОТКИНАТА РАКА, УНИШТЕНО ЛИЦЕ: Дублерката на Мила Јововиќ тужеше за сите трагедии

Igor

Остави Коментар

19 − 13 =

Слични објави

ФОТО: Омилената актерка сурово ја исмеваат – Гнев и бес поради украсот на новогодишната елка на Џенифер Анистон

Еспресо

Рецепт за домашно кисело млеко

Igor

Еве за колку пари ја продава невиноста овој модел (ФОТО)

Igor

Жешки фотки на Кајли Џенер од дочекот на Нова година: Кога текилата ќе те удри! (ФОТО)

Слободен Печат

ФБИ: Во овие знаци се раѓаат најопасните криминалци!

Igor

Скопјанката Нора од „Задруга“ не престанува да ги „вознемирува“ обожaвателите со секси фотки! (ФОТО)

Васко Спасоски