Пченкарна проја со кисели краставички (РЕЦЕПТ)

Состојки:

3 јајца
200 мл јогурт
100 гр брашно
100 гр пченкарно брашно
100 гр палента
100 гр шунка
100 гр сирење
4 кисели краставици
1 прашок за печиво
50 мл масло за јадење

Подготовка:

Најпрвин убаво изматете ги јајцата заедно со јогуртот, а потоа во нив додајте ги сите преостанати состојки и повторно убаво промешајте.
Потребно е шунката, сирењето и краставиците да ги исечкате на ситни коцки, пред да ги ставите во смесата за проја.
На крај, доколку сакате сусам, можете подготвената проја да ја посипете со него.
Вака подготвената проја, печете ја во претходно загреана рерна на 150 степени околу 40 минути.

Слични објави

Инстаграм дива која со својот изглед ќе ве остави без здив (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Цеца без грам шминка, скапа гардероба и гламур направи НЕСЕКОЈДНЕВНО ВИДЕО!

Igor

Помалата сестра на Кејт Мос во ПРОЅИРЕН ФУСТАН го украде целото внимание! (ФОТО)

Igor

Миг Џегер се чувствува многу подобро по операцијата на срцето

Igor

ЛИЦЕТО СО КОНЦИ, ТЕЛОТО СО ЗАВОИ: Старлетата нема да престане со пластични операции (ФОТО)

Igor

Колач од јаболка кој ќе ве освои со својот вкус и арома (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет + единаесет =

Слични објави

Српската блогерка позира топлес, а траги од бикини некаде нема: Дали е ова нејзината најжешка фотка ова лето? (ФОТО)

Васко Спасоски

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Igor

Заборавила да се дотера? Елена Велевска по спортски дуксер во емисија (ВИДЕО)

Igor

На денешен ден починал еден од најголемите југословенски писатели Бранислав Нушиќ!

Еспресо

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Igor

Мајката на Кејт Мидлтон згодна како манекенка! Британците „шекнаа“ по Керол (64) (ФОТО)

Васко Спасоски