Палачинки кои се паметат: Овие 2 состојки во тестото ви го гарантираат најкремастото уживање! (РЕЦЕПТ)

Палачинките секогаш се одличен избор, а овој рецепт навистина ќе ве воодушеви…

Состојки:

– 3 јајца
– 50 грама шеќер
– 1 лимон
– 1/4 лажица прашок за печиво
– 130 грама просеано брашно
– 170 грама крем сирење

Подготовка:

– Изрендајте ја кората од лимон, а потоа исцедете го лимонот.
– Додадете си сите состојки во блендер и добро изблендирајте.
– Загрејте го тавчето па со лажица ставете од тестото за палачинки.
– Од двете страни пржете ги по 2-3 минути.

Слични објави

Жаре има супер-емисија: Судиската двојка Начески, Николов и пејачката Антониа Гиговска гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Манекенка од Полска ги тетовираше очите, а сега може да остане потполно слепа: Човекот кој ја тетовирал направил грешка (ФОТО)

Еспресо

Видео хороскоп за 4 јуни 2019, четврток

Igor

ЏИМ КЕРИ ја разгневи јавноста со провокативна карикатура за АБОРТУС

Igor

Џеј Ло била бездомник и купувала по парче пица на ден, денес живее во свила и кадифе, а минатото никогаш не го заборави (ФОТО)

Еспресо

Иако необична, оваа боја за коса станува голем пролетен хит

Igor

Остави Коментар

четири + 16 =

Слични објави

Посни марципан-колачи со ореви (РЕЦЕПТ)

Igor

Туна во ЖЕШКИ СЦЕНИ, погледнете го видеото (ВИДЕО)

Igor

Девојката која ги пишува најубавите текстови на македонската естрада има нова песна – „Најдоброто“ од Магдалена Ена Цветкоска! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Вежби за природно зголемување на градите

Igor

Вознемирувачка снимка од убиството на глумицата: Потегнала лажен пиштол на полицијата, веднаш ја застрелале! (ВИДЕО)

Еспресо

Џеј Ло долго време не прошетала со волку длабоко деколте! Се спушта до папокот, а еден детал ги збуни сите! (ФОТО)

Еспресо