Овошна торта без печење! Под итно да ја подготвите за вашите најблиски! (ФОТО)

Состојки:
  • 1 пакување пишкоти
  • 1 пудинг од малини
  • 1 пудинг од ванила
  • 70 г путер
  • 2 лажици шеќер во прав
  • 6 лажици шеќер
  • 200-300 г малини
  • 250 мл млеко
  • 200 мл вода
Фото: Принтскрин
Приготвување:

Во млекото додајте 2 лажици шеќер, сварете го пудингот, па оставете го да се олади. Изматете го путерот со шеќер во прав, па измешајте го со оладениот путер и добро изматете. Во тенџере сипете вода, додајте малини и 2 лажици шеќер.

Кога ќе зоврие, исцедете ја водата, па отстранете ги семките. Повторно вратете ја на шпорет, па тука сварете го пудингот од малини. Во помал тркалезен плех на дното ставете фолија, па наредете половина од пишкотите, озгора нанесете го целиот пудинг од малини и распоредете го.

Врз него нанесете го пудингот од ванила и озгора наредете го остатокот од пишкотите. Оставете ја тортата покриена со фолија да преноќи или 3-4 часа за да се стегне. Префрлете ја на чинија, па прелејте ја со чоколадо. Може да ја украсите со шлаг и малини.

Слични објави

4 трикови со кои ќе и подарите максимално одлично орално задоволство

Igor

Им се случува и на најдобрите: Амал Клуни се сопна пред папараците (ФОТО)

Igor

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Еспресо

Познатиот актер Андрија Милошевиќ во женски фустан пее песна од Пршута Станојковиќ (ВИДЕО)

Igor

Е, сега татко и ќе се налути: На ќерката на Алек Болвдин се ѝ испадна од бикинито! (ФОТО)

Запознајте се со Хеиди, манекенката на која и излезе градата во Кан (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

шест + деветнаесет =

Слични објави

„Доволни“ на Валери и „Cyrilic“ номинирана во категорија „Најдобра песна“ на МАК! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Неговиот љубовник му беше кум, а дечкото го гледаше од прозорот на хотелот: Фамозниот брак на Елтон Џон со жена! (ФОТО)

Еспресо

Луна му признала на татко ѝ дека е на чекор до тешка болест: Дознав пред 20 дена, но силна сум…

Васко Спасоски

Ова е фотографијата за која Селена Гомез доби неверојатни 8 милиони лајкови (ФОТО)

Igor

И ЛЕПА БРЕНА ВО ТРЕНД: Пејачката снимена на улица, еве што правеше (ФОТО)

Igor

Совршено за велигденската трпеза: Салата од зеленчук и варени јајца

Igor