Овие работи мажите ги забележуваат на вас за време на сексот

И додека се грижите околу маникирот, педикирот и мејкапот, на мажите внимание им одвлекуваат некои сосема други работи.

Нормално, физичкиот изглед е тој кој на прва веројатно ве споил, но мажите во текот на водењето љубов сепак внимание обрнуваат на некои работи, од кои речиси ниту една нема врска со изгледот.

Како што пренесува Women’s Health, овие три работи мажите секогаш ги забележуваат на жените во текот на сексот.

Преземање на иницијативата

Повеќето момци пасивните жени не ги возбудуваат толку. На нив поприлично им е лесно кога вие преземате иницијатива и да го одредите патот по кој ќе тече вашата игра под чаршавите.

Вашите очи

Ја знаете онаа изрека „очите се огледало на душата“? Тоа во овој случај е потполна вистина. Имено, мажите во очите на жените читаат дали сексот и е досаден, дали е возбудена или е со затворени очи и замислува некој друг.

Издепилирано тело и секси долна облека

Овие две ставки се темелат на физичкиот изглед, а на мажите им откриваат дали жената планирала да води љубов таа вечер или не. Нормално, дури и ако не сте свежо депилирани и носите обична памучна долна облека, тоа не значи дека тие ќе бидат помалку возбудени и помалку подготвени за акција.

Слични објави

Марихуаната им овозможува поинтензивни оргазми на жените

Igor

Кои производи не треба да се замрзнуваат

Igor

Солена торта на италијански начин (ВИДЕО)

Igor

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Еспресо

Хаос поради објавата на Џенифер Анистон утрото по SAG – Дали Бред Пит го соблече тоа? (ФОТО)

Еспресо

Добила име според ЈОГУРТ! Еве како Ѓура и сопругата го одбрале името за нивната ќерка

Igor

Остави Коментар

16 + два =

Слични објави

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ позираше ГОЛА против контроверзната забрана за абортус (ФОТО)

Igor

Нивес Целзиус во провокативна поза во фустан без градник (ФОТО)

Еспресо

Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

Igor

Најжешката Македонка во сауна, по бикини и целата „свети“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Софија Милошевиќ е бремена: Сакаме со вас да споделиме убава вест, ќе имаме бебе!

Еспресо

УТРИНСКИ РУТИНИ: Како хороскопските знаци го започнуваат денот?

Igor