ОВИЕ 8 ЗНАЦИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА НА ЖЕНАТА ОЧАЈНО И ТРЕБА СЕКС: Не е шега, ова се сериозни здравствени проблеми!

Кога жената постојано е нервозна, обично на шега се вели дека и недостасува секс. Меѓутоа, постојат низа факти кои јасно можат да ви покажат дека апстиненцијата завладеала во нејзиниот живот.

До сега сигурно сте се запознале со сите добри нешта кои произлегуваат од сексот, а целата поента на овој интимен чин е најпрвин уживањето, а потоа и подоброто здравје, задоволството со кое зрачите, насмевката на лицето и едноставно доброто чувство кое се забележува. Меѓутоа, исто како што се препознава дека сексот не му недостасува на некој, така се познава и дека со некој завладеала апстиненцијата.

Многу знаци откриваат дека жената просто мечтае за машки допир и дека долго време нема односи. Доколку барем малку се задлабочите во нејзиното однесување, многу лесно можете да откриете дали кризира или е сексуално задоволна.

Физички знаци на апстиненцијата:

Поспаност

Поради недостатокот на природниот седатив, хормонот окситоцин, кој се лачи во текот на оргазмот, жената може да поминува бесни ноќи, превртувајќи се во креветот.

Постар изглед

Колагенот, кој се произведува при редовните полови односи ја прави кожата мазна и свиленкаста. Поради недостатокот на колаген жената може да изгледа постаро од тоа што е.

Акни

Прогестеронот, кој телото го произведува при сексот, ги отстранува акните на лицето.

Однесување

Жената на која и треба секс се открива и според нејзиното однесување. Недостатокот на ендрофин влијае на перцепцијата на светот околу неа.

Болка

Често зема лекови за болка. Жените кои почесто имаа секс немаат проблем со недостаток на окситоцин. Во текот на сексот се излачува хормонот окситоцин, кој делува како морфиум, па ги ублажува болките и грчевите.

Имунитет

Постојано е болежлива. Интимните односи ја зголемуваат количината на антивирусни антитела за околу 30 проценти.

Заборавеност

Редовно заборава се и сешто. Сексот влијае на подобрувањето на циркулацијата, а подобрата циркулација значи и подобра работа на мозокот, подобрено памтење и учење на нови работи.

Незадоволна е самата со себе

Верувале или не, недостатокот на секс влијае и на самодовербата.

Слични објави

Сè за совршен изглед на Оскарите: Познатата актерка морала да стои исправена во автомобилот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Никол Шерцингер без долна облека: Пејачката во провокативна поза во секси боди (ФОТО)

Еспресо

Неколку лесни и евтини начини со кои можете да го освежите вашиот стил

Igor

Поранешниот „швалер“ на Карлеуша ја „улови“ најубавата српска блогерка (ФОТО)

Igor

Сочни ролни со цимет и мелени ораси

Igor

Ниту сопругот не би ја познал! Тамара Тодевска со драстична промена! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

седумнаесет − дванаесет =

Слични објави

Ештон Кучер се разголе пред сопругата, а за тоа имаше уренебесна причина (ВИДЕО)

Слободен печат

Погледот на малиот Арчи ги разнежни сите! (ФОТО)

Слободен Печат

СИТНО СЕ БРОИ: Меган Маркл во секој миг треба да се породи

Igor

Горан Пандев: „Ти си нашиот живот, среќен роденден љубов моја!“ (ФОТО)

Igor

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Васко Спасоски

НЕ МОЖЕТЕ ПРОТИВ НИВ: Ова се НАЈТВРДОГЛАВИТЕ хороскопски знаци

Igor