Оваа заносна бринета има реални женски мерки: Треба сите да бидеме рамноправно застапени (ФОТО)

По бројните критики дека вработуваат само преслаби манекенки и влијаат на идеалот за убавина во современото општество, берендот „Викторија сикрет“ реши кончено да им даде шанса на моделите со облини.

Оваа модна куќа, за прв пат во историјата на постоењето ангажираше манекенка која носи конфекциски број 44.

Тоа е 178 см високата Али Тејт Катлер, бринета со бујни гради и задник, но и тело кое испраќа реална слика за женската убавина.

На Инстаграм има 130.000 следбеници, а пред своите фанови се пофали со своето достигнување истакнувајќи дека работите конечно се менуваат, полека, но сигурно.

„Без оглед на тоа што сум прилично загреана поради соработката со брендот што го идеализирав во тинејџерските денови, сметам дека тоа е одличен чекор во вистинска насока“, напиша Али алудирајќи на фактот дека разноликоста во обликот и во градбата на телото досега не бил случај на ревиите и во рекламите на оваа компанија.

„Големината 44 е просечна за жените во Америка. Мислам дека не ја гледаме доволно во медиумите и во модната индустрија. Би требало сите да бидеме рамноправно застапени“, рекла Али за списанието “E! News”.

View this post on Instagram

Top of the morning to you

A post shared by Ali Tate (@ali_tate_cutler) on

Слични објави

Гоца Тржан откри колкупати водела љубов за 24 часа! Амиџи остана занемен (ВИДЕО)

Igor

Мажите ХИПНОТИЗИРАНИ од нејзиното деколте, пејачот вљубен до уши, а таа е 48 години ПОМЛАДА од него!

Igor

Анастасија Ражнатовиќ го снимаше Новак Ѓоковиќ како „денса“ во диско! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќерката на Курт Кобејн призна дека неразумно го потрошила целото богатство од нејзиниот татко!

Ивана Стамевска

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

„Рај“ е новата песна на групата „Skyrise“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

2 × два =

Слични објави

Само делува самоуверено: Роби Вилијамс откри зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во „Queen“

Еспресо

Џим Кери на брутален начин го поздрави Вајнстин (ФОТО)

Еспресо

Неверствата на принцот Вилијам: Престолонаследникот стана вистински мал роб на својата сопруга (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

НЕТРПЕЛИВОСТ, ПОВРШНОСТ… Причини поради кои раскинуваат хороскопските знаци

Igor

Ни месец после ракинувањето, а милијардерката веќе го „освои“ баш неговото срце!

Igor

Северина во панталони кои се предизвик за секоја жена повторно покажа дека е чекор напред со трендовите! (ФОТО)

Еспресо